Що новенького в кіно?

Художнє кіно
Історичний трилер про Голокост “Викрадення диявола”
24 липня Держагентство України з питань кіно уклало з компанією “Гарнет Інтернешнл Медіа Груп” контракт про надання повнометражному копродукційному фільму “Викрадення диявола” державної фінансової підтримки розміром 21 млн 922 тис. 640 грн. Загальна вартість виробництва фільму – 115 млн 676 тис. грн.
Фільм є копродукцією України, Франції та Литви. Режисер стрічки та автор сценарію — французький режисер Філіп Азуле. Продюсер фільму з української сторони — Андрій Єрмак. В основі сюжету картини — реальна історія, яку розповів агент Моссада Пітер Цві Малкін про захоплення Адольфа Ейхмана — організатора Голокосту, який потім знайшов притулок в Аргентині. Замість того, щоб “ліквідувати” свою ціль, ізраїльським агентам наказали вистежити Ейхмана і таємно вивезти його до Ізраїлю, де б він постав перед судом. Завершення виробництва фільму заплановане на 2020ий рік.
“Таємний щоденник
Симона Петлюри”
Презентовано новий трейлер історичної драми “Таємний щоденник Симона Петлюри”, створеної за підтримки Держкіно України. Відома українська актриса Ірма Вітовська, яка зіграла одну з головних ролей, закликала переглянути його в мережі Інтернет: https://www.youtube.com/watch?v=pHOcMGGhwqU&feature=youtu.be.
Фільм допоможе краще зрозуміли події тієї епохи. У ньому — Україна, 1917—1921 роки. Триває відчайдушна боротьба за незалежність Української Народної Республіки. Лідер УНР Симон Петлюра намагається стримати агресію більшовицької Росії. Програвши боротьбу, Петлюра змушений емігрувати до Парижа. Але й там через дії агентів Москви його життя постійно під загрозою… Прем’єра в кінотеатрах України — 6 вересня 2018. Режисер: Олесь Янчук, У ролях: Сергій Фролов, Ірма Вітовська, Богдан Бенюк, Євген Нищук, Олег Треповський

Мультфільми
Фільм “Причинна” їде
на фестиваль в Іспанію
Анімаційну баладу Андрія Щербака “Причинна” відібрано до участі у конкурсній програмі 9го Picknic Film Festival, який пройде 1719 серпня у місті Сантандер (Іспанія). Екранізація поеми Тараса Шевченка створена компанією “Магікафільм”.
“Мишко та Мiсячна Дзвiнка”
Компанія “БорисфенС” та “Студіо КАПІ” представили Держкіно три завершені короткометражні анімаційні фільми: “Обід на Місяці”, “Знаменитий Мишко” та “Дзвінка читає Мишка”, що належать до циклу фільмів із загальною назвою “Мишко та Мiсячна Дзвiнка”. Автор сценарію  Наталія Гузєєва, режисер — Людмила Ткачикова, продюсери — Михаль Маргуліс та Віктор Слєпцов. Маленькі глядачі побачать історії про те, як маленька дівчинка, яка мешкає на Місяці, вирушає до Землі, зустрічає неслухняного Мишка, після чого діти у веселій грі разом вчаться відрізняти добро від зла.

Документальне кіно
У Польщі — зйомки
“Операція “Грубешів”
Стрічка режисерки Олесі МоргунецьІсаєнко створюється кінокомпанією “УМГРУП. Продюсером є Артем Денисов. Бургомістр Грубешова Томаш Зайонц надав дозвіл на зйомки фільму в місті, музеї та в інших історичних локаціях за подіями сюжету стрічки. Також були надані контакти регіонального Грубешівського товариства, де знімальна група знайомилася з архівними матеріалами 1946го року.
Стрічка розповідає про спільну боротьбу українських та польських повстанців проти радянських комуністів під час та після Другої світової війни. У ті роки українці та поляки були запеклими ворогами. І це робить факт їхньої бойової співпраці ще більш цінним та показовим. Один із них — спільна акція у польському місті Грубешів, під час якої був розгромлений радянський гарнізон, звільнені в’язні місцевої тюрми та знищено архів даних про переселенців.
Зйомки фільму відбуватимуться у Грубешові, Варшаві, Любліні та Києві. Прем’єру заплановано на 2019ий рік.

Фестивалі
Нагороди Одеського
міжнародного кінофестивалю
21 липня в Одеському академічному театрі опери та балету відбулася урочиста церемонія закриття 9го Одеського міжнародного кінофестивалю. Серед нагороджених — фільми, створення яких було підтримано Держкіно України і які варто переглянути знавцям і любителям кіно.
Найкращим українським повнометражним фільмом визнано документальну стрічку “Дельта” режисера Олександра Течинського. Приз за найкращу режисуру отримала режисерка іронічної комедії “Герой мого часу” Тоня Ноябрьова. У прокаті фільм з’явиться 20 вересня. За найкращу акторську работу нагорода дісталася Анастасії Пустовіт — виконавиці головної ролі у драмі дорослішання “Коли падають дерева” режисерки Марисі Нікітюк. В український прокат фільм вийде 13 вересня. У національній конкурсній програмі короткометражних фільмів найкращою визнали психологічну драму режисерки Марини Рощиної “В радості, і тільки в радості”. Найкращим фільмом конкурсу Європейських документальних фільмів стала картина “Домашні ігри” режисерки Аліси Коваленко.

Підготувала
Ольга ЖМУДОВСЬКА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment