Шістнадцяті Затуливітрівські читання в Бучаку

Час невблаганно летить і віддаляє нас все більше від дня, коли останній раз хто чув, а хто бачив поета, хто спілкувався із ним… Набратися духу, творчої уяви, одержати наснагу, заглибитися у затуливітрівський простір у кінці липня щорічно з’їжджаються на Канівщину в Бучак — у день Св. Володимира, — поціновувачі майстра слова.
На цьогорічні читання зібралися і кияни, й черкащани, й канівчани та драбів’яни — прибули на Козацький Шпиль, аби вклонитися святій могилі, вшанувати пам’ять великого українського письменника Володимира Івановича Затуливітра.
Лунала поезія письменника, кобзар Михайло Коваль із Великого Хутора, що на Драбівщині, виконував козацькі пісні та пісні на слова В. Затуливітра. Представник Міністерства культури Віктор Коврей озвучив вітання від Міністра культури Євгена Нищука: “…В. Затуливітер — автор 14 поетичних збірок, 2 книжок прози — зміг згуртувати навколо себе митців, які належать, як і він сам, до золотого фонду України.
Просвітяни обладнали виставку робіт ілюстратора книги “Битіє від Серафима” В. Затуливітра заслуженого художника України Генрі Ягодкіна та його дочки Тетяни, керамістки Оксани Москаленко з Канева.
Голова Черкаського обласного об’єднання Громадської організації “ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, заслужений працівник освіти України Олена Фещенко відзначила, що В. Затуливітер — велика постать, людина, яка своїм талантом поповнила скарбницю української культури, його велика любов до рідної землі слугує зразком для молодого покоління українців, на його творах виховується шкільна та студентська молодь області.
Заступник голови Фонду В. Затуливітра, голова міськрайонного товариства “Просвіта” Віра Носенко висловила вдячність усім, хто долучився до цього духовного дійства, прийшов пошанувати великого поета. До цієї справи їй вдалося залучити школярів Канівщини, вчителів, членів міського літературного об’єднання. У цьогорічних читаннях взяв участь і голова Драбівської районної ради Володимир Дзега, який слушно зауважив, що постаті двох великих поетів — В. Затуливітра та О. Софієнка, поріднили Канів та Драбів.
Складність у простоті, зажура в радості — саме це і вніс в українську поезію Володимир Іванович Затуливітер, відкривши нові її грані.

Олена ФЕЩЕНКО,
голова Черкаського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка”, Заслужений працівник освіти України;
Дарина БУХЕНСЬКА,
“Молода “Просвіта”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment