Наші фільми в Торонто

Едуард ОВЧАРЕНКО
Триває найголовніший кінофорум Північної Америки — 43й Міжнародний кінофестиваль у Торонто. Україна на цьому фестивалі представлена двома стрічками в офіційних програмах фестивалю та Українським стендом в його індустріальній секції.

Фільм “Донбас” режисера Сергія Лозниці представлений у програмі Contemporary World Cinema (Сучасне молоде кіно). Заплановано чотири покази стрічки. Фільм “Гірська жінка: на війні” режисера Бенедикта Ерлінгссона увійшов до програми Discovery (Відкриття). Картину мають показати тричі.
Обидва фільми створені міжнародними командами за підтримки Держкіно України. Світові прем’єри цих стрічок відбулися у рамках конкурсних програм цьогорічного Каннського міжнародного кінофестивалю, де вони здобули свої перші нагороди.
До складу української делегації в Торонто увійшли 16 учасників, які представляють Україну як перспективний напрям у виробництві кіно: розповідають про нововведення у законодавстві, знайомлять з можливостями виробництва і різноманітністю локацій в Україні.
Очолив українську делегацію Голова Держкіно Пилип Іллєнко, який розповів: “Загалом у рамках індустріальної секції працює 19 національних стендів, а Україна представлена вже другий рік поспіль. Цього разу українська делегація суттєво збільшилася і вже розпочала роботу на одному з найбільш важливих професійних майданчиків у Північній Америці”.
Уже 7 вересня учасників кіноринку чекав Breakfast at TIFF — сніданок “Ukraine Is Your Destination”, організований Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського спільно з Державним агентством України з питань кіно. Захід проводився з метою знайомства та налагодження співпраці з міжнародними продюсерами і провідними канадськими кіноорганізаціями. Під час заходу відбулася також презентація можливостей сучасної української кіноіндустрії.
У рамках роботи Українського стенду активно поширюється інформація про Олега Сенцова із закликом приєднуватися до глобальної кампанії #SaveOlegSentsov. Зокрема, відбулася DOCконференція, присвячена темі Сенцова. Спікерами заходу стали режисер Сергій Лозниця, представниця міжнародної організації “Human Rights Watch” Таня Купер та представниця літературного американського центру “PENAmerican Center” Поліна Ковальова.
Триватиме Міжнародний кінофестиваль у Торонто до 16 вересня.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment