Очищення людських душ

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відкрили 99й театральний сезон. З цієї нагоди відбулася зустріч керівництва та акторів з представниками ЗМІ щодо роботи театру в новому сезоні.

Про те, на які сюрпризи очікувати, розповіли генеральний директорхудожній керівник театру Михайло Захаревич і головний режисер Дмитро Богомазов.
Наступна прем’єра відбудеться на Камерній сцені театру. Олег Ільцин ставитиме виставу “Деміург” за творами Бруно Шульца. На великій сцені художник і режисер Сергій Маслобойщиков готуватиме до постановки “Лісову пісню” Лесі Українки. Інша вистава, яка готується, “Едіт Піаф2” за п’єсою Юрія Рибчинського у постановці Дмитра Чирипюка. Актриса театру Вікторія Васалатій нещодавно брала участь у престижному конкурсі, де отримала право виконувати пісні Едіт. Ці пісні звучатимуть у виставі. Відомий актор і режисер Анатолій Хостікоєв робитиме виставу “Невигадана історія”, в основі якої його особисті зустрічі та твори Григорія Тютюнника. Дмитра Богомазова зацікавила п’єса Вільяма Шекспіра “Коріолан”. Постановку здійснять за перекладом Дмитра Павличка. Одеський режисер Іван Уривський ставитиме “Лимерівну” Панаса Мирного. Петро Ільченко працює над сентиментальною історією про людей старшого віку “Сторонні серед нас”.
Театр активно готується до сторіччя, яке відзначатиме в наступному театральному сезоні. Заплановано видання каталогу, в якому представлять роботи франківців за останні п’ять років, а також три нові книжки, присвячені театру. Тривають перемовини щодо запрошення до співпраці з театром відомих режисерів з Литви та Угорщини. Готують поїздку з виставами до Маріуполя.
Також представили нову виставу — “Очищення” у перекладі з англійської Тетяни Некряч. Однойменний твір знайомить українських глядачів з маловідомим напрямом сучасної фінської літератури. Його авторка Софі Оксанен — фінська письменниця, яка народилася і виросла у фінськоестонській родині в Центральній Фінляндії (батько — фін, мати — естонка, яка у 70х емігрувала до Фінляндії). Розповіді батьків та літні канікули, які майбутня письменниця проводила в Естонії, у бабусі, стали приводом для написання низки творів, які присвячені непростій історії Естонії. Спочатку Софі створила п’єсу “Очищення”, а пізніше виникло бажання подальшої роботи, що призвело до появи роману з такою ж назвою, який став бестселером і приніс авторці справжню славу та безліч престижних літературних нагород. Тема поневолення, наруги над рідною землею, перетворення людини на манкурта без роду і генетичної пам’яті стала наскрізною для багатьох творів літераторки.
Над виставою працювала постановочна група на чолі з канадським режисером українського походження Григорієм Гладієм, знаним своїми акторськими роботами у 90х на сценах театрів Києва, зокрема Молодіжного, нині Молодого, театру Івана Франка й українського кінематографа.
У новій виставі задіяні народні артисти України Поліна Лазова, Олена Хохлаткіна, Василь Мазур, Анатолій Гнатюк, Остап Ступка; заслужені артисти Ксенія БашаДовженко, Олександр Логінов та інші. Художниксценограф — Володимир Ковальчук.
“Постановка Григорія Гладія близька мені тим, що події з життя цієї естонської родини, що відбувалися після Другої світової війни, визвольна боротьба “лісових братів”, перегукуються з нашою історією, нашою визвольною боротьбою.
Для мене важливою темою під час роботи над виставою була проблема вибору — чи ти з добром, чи зі злом. Ми перебуваємо в процесі визвольної боротьби, наші хлопці, які воюють на сході, свій вибір уже зробили. Ми за гідну державу, за свою мову, свою культуру, свій народ! І тому для мене ця робота дуже важлива”, — зізнався Анатолій Гнатюк.
— Звичайно, ми адвокати своєї роботи, адвокати своєї вистави. Дуже хочемо, щоб усе, що там є, зачепило душу кожної людини. Аби кожна людина замислилася, як вона живе, як всі ми живемо. Тому що є доля людини, доля країни, доля нації. Ми вкладали свої душі в цю виставку. А який вийшов результат, покаже час, — зазначила Поліна Лазова.
— Хочу подякувати Григорію Гладієві за зарубіжний досвід. Він для нас дуже цінний.
Вдячний художнику Володимиру Ковальчуку, який має величезний європейський досвід, асистенту режисера Давиду Петросяну, який прийшов до нас зовсім недавно, але вже поставив дві вистави на камерній сцені, — зазначив Михайло Захаревич.
Побажаємо успіху виставі, нехай вона знайде свого глядача і надовго увійде до репертуару театру франківців.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment