Творчі пошуки молодих мисткинь

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Музеї гетьманства Анна Чурюкіна представляє живопис “Яскрава мить”, а Олександра Діденко — левкас.

Анна Чурюкіна 2009 року закінчила Київський національний університет культури і мистецтв. З 2012 року – член Спілки молодих художників України. Її полотна експонували в Києві та Запоріжжі, художниця брала участь у різноманітних конкурсах в Німеччині, Швеції, Туреччині, Латвії, Болгарії, Росії і, звичайно ж, Україні. Працює в стилі імпресіонізм і постімпресіонізм.
На її полотнах і сонячний Крим, і славна Хортиця, і вишукана Прага. Також у доробку мисткині є галерея портретів.
Не оминула А. Чурюкіна у своїй творчості й екологічної проблеми. Її картина “ГМО” посіла І місце на Міжнародному конкурсі живопису в Берліні під час фестивалю “Дні слов’янського мистецтва”.
Неповторні краєвиди Іспанії, Італії, України можна побачити на виставці “Палітра почуттів”. Картина “Магнолія” написана після відвідання Київського ботанічного саду ім. Фоміна під враженням від цвітіння цієї чарівної рослини. Парки Аліканте та Валенсії (Іспанія) зачарували екзотичною природою цього краю. Цим паркам художниця присвятила низку своїх картин. Досить довго працювала над роботою “Підводний світ”, адже намагалася максимально правдиво передати ці загадкові й незвичайні глибини. Одне з чільних місць на виставці належить картині “Венеція”.
На відкриття виставки запросили багатьох відомих виконавців: народного артиста України Анатолія Василенка, солістку Харківського національного академічного театру опери і балету ім. Миколи Лисенка Ольгу Бурлакову, лауреата всеукраїнських і міжнародних конкурсів Марію Шумар, артистку оперної студію Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського Іванну Бебешко, художникаграфіка, поета, музиканта, виконавця бардівської пісні Жоржа Шанаєва, теле і радіоведучу Ганну Набокову. Талановиті виконавці представили цікаву і різноманітну концертну програму.

***
Олександра Діденко народилася в Києві. Почала малювати ще з раннього дитинства. Коли дівчинці було 10 років, батьки віддали її до дитячої художньої школи. Потім було навчання на відділенні монументального розпису Київського художньопромислового техніку (вчителі Олена Владимирова і Володимир Прохоров) та Київському державному інституті декоративноприкладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука за фахом сакральне мистецтво.
Після закінчення інституту мисткиня бере активну участь у колективних виставках та організовує персональні.
У творчому доробку Олександри Діденко і монументальні, і станкові роботи. Працюючи в різних техніках, найчастіше звертається до левкасу, акварельного та олійного живопису, монотипії, батика. В роботах художниці можна простежити потяг до стилю модерн, характерними рисами якого є естетизм, символізм, діалог культур, виразність форм і декоративність. Разом із тим для неї властива конструктивна композиційна побудова, її графічна основа, динамічний рух ліній, моделювання форм за допомогою чітких площинних мазків. Авторка приділяє особливу увагу кожній деталі: серед улюблених мотивів маленькі комахи й екзотичні тварини, повсякденні реалії й фантастичні образи.
Символічність — одна з характерних рис художниці. Привертає увагу фактурність робіт у поєднанні з цікавою формою матеріалу (дошки), використання різних елементів: гаєчки зі старих дверей, ключі, годинники, ґудзики, шматочки тканини, мережива, шкіри, хутра, газет, мушлі, керамічні уламки тощо.
Серед створеного мисткинею — ікони до великого п’ятиярусного іконостасу церкви “Різдва Богородиці” в селі Харківці Гадяцького району, що на Полтавщині. Вона брала участь у розписах Успенського собору КиєвоПечерської лаври, собору в Китаївській пустині та православних храмів Одеси. Здійснила декоративномонументальний розпис дитячої поліклініки № 1 Оболонського району столиці.
Олександра також викладає рисунок, живопис і композицію у дитячій школі мистецтв. Вона відчуває кожну дитину, намагається виявити творчі паростки, розвинути їх і дати художню освіту. Навчальний процес відбувається з урахуванням потреб, можливостей, характеру, темпераменту окремого учня. Для неї кожна дитина унікальна, адже це особистість, яка має своє бачення світу. І, мабуть, тому у її учнів такі цікаві, неповторні, несхожі на інших роботи, які відзначають на конкурсах і виставках.
Серед представлених на новій виставці робіт особливу увагу привертають картини “Брама безсмертя”, “Закувала зозуленька…”, “Птах”, “Дівчина сонця”, “Свято”, “Дорога до храму”, “Мрії дівочі”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment