Мистецький центр третього тисячоліття

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
У столиці відкрили новий простір лобі Довженко-Центру, створеного як meeting-point для відвідувачів, резидентів і команди Центру. Тут є ресепшн, мікросцена для театральних та музичних подій, кінозала, музейна крамниця та ресторан ETEP.

Відкриттям простору розпочався перший сезон регулярних культурних подій ДовженкоЦентру та резидентів у власних стінах.
Раніше більшість своїх заходів ДовженкоЦентр проводив у зовнішніх локаціях, оскільки внутрішні приміщення не були пристосовані для їхнього проведення. Відкрито перформативну платформу для незалежних театрів — сцена 6. Тут має бути Музей кіно. Також є спільне місце для зустрічей відвідувачів, глядачів, команди і клієнтів Центру.
“Ми прагнемо зробити наш простір безбар’єрним, аби сюди могли приходити люди з обмеженими можливостями. Тут є ресепшн, відкрили книгарню, кафе, також створили невелику сцену, яка стане майданчиком для проведення перформансів, концертів і буде базою для нашого кіноклубу. Але все це було б неможливо зробити без фінансування. І як державна інституція ми завжди мали підтримку Міністерства культури України, яке сприяло створенню специфічних умов для державної сфери кіносектору. 2014 року ухвалили постанову, яка дозволяє всім державним кіностудіям, до яких також належить ДовженкоЦентр, залишати весь прибуток від оренди на власний розвиток. Уже зараз можна побачити результати цієї програми. На жаль, не всі кіностудії скористалися такою можливістю”, — зазначив генеральний директор ДовженкоЦентру Іван Козленко.
“Зараз готуємо проект бюджету на 2019 рік. Робитиму все, аби в ньому було закладене подальше фінансування цієї інституції.
Нині ми бачимо зовсім інший простір, ніж три роки тому. ДовженкоЦентр має об’єднати великий конгломерат різних течій, серед яких архівування, Музей кіно, який тут відкриють навесні. Також театральний майданчик, виступати на якому вже прагнуть багато експериментальних театральних труп.
Переконаний, що ДовженкоЦентр дасть нам можливість і архівувати ті великі надбання, які нам залишив Олександр Довженко та багато інших діячів українського і світового кінематографа. Разом з тим тут постійно думатимуть про майбутнє”, — наголосив міністр культури України Євген Нищук.
Того вечора гостей розважав єдиний в країні Український імпровізаційний оркестр. Учасники заходу змогли переглянути фільм Олександра Довженка “Ягідка кохання” (1926 рік).
ДовженкоЦентр — своєрідний феномен української культурної спадщини. До того ж головний корпус Центру є одним із цікавих прикладів архітектури пізньорадянського модернізму. У Центрі щомісяця відбуватимуться екскурсії.
Кінолекторій присвятять темі Донбасу в радянському кінематографі від 1930х років і часів Другої світової війни до періоду перебудови і розпаду СРСР. У рамках циклу відбудуться три події, пов’язані з антологією “Ревізія Донбасу 2.0”, виданою цьогоріч ДовженкоЦентром за участю її авторів.
“Культурфільм: Театр воєнних дій” розповість про творчість режисера Сергія Лозиці, цьогорічного номінанта від України на Оскар, а саме – його документальні і художні фільми на тему війни та її наслідків.
Програма кіноклубу розпочнеться циклом “Невідомі 90ті”, в рамках якого куратор Станіслав Битюцький представить маловідомі українські стрічки того “буремного” десятиліття.
“Клуб кінокоханців” стане спеціальною авторською програмою, бути куратором якої ДовженкоЦентр запрошує відомих кінокритиків та кінематографістів і присвячує знаковим та улюбленим фільмам, режисерам, зірковим акторам та непересічним кінематографічним явищам.
Інший проект — Коло дзиґи, цикл музичних кіноперформансів, у рамках якого відбуватимуться прем’єри та спеціальні покази відреставрованих ДовженкоЦентром українських німих фільмів у супроводі унікальних саундтреків, створених сучасними українськими та зарубіжними музикантами, гуртами й діджеями.
“VHS BEXAES” — три події, заплановані на кожну останню суботу осіннього місяця, що мають привернути увагу до малодослідженого явища аматорського відео та 8мм фільмів у радянський і ранній пострадянський час, колективної пам’яті й історичного спадку.
Одним із важливих завдань ДовженкоЦентру як кіноархіву буде віднайдення та повернення в український контекст кінодіячів, які емігрували в буквальному і метафоричному сенсі. Наприкінці року відкриють нову серію подій, пов’язаних з цією місією, — кінокабаре “Потяг додому”. Це будуть два вечори про непересічних кіноособистостей: акторку і співачку Ренату Богданську та режисера і продюсера Міхала Вашинського.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment