Театрознавець і педагог

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Київському планетарії відбувся творчий вечір заслуженого діяча мистецтв України, письменника, театрального педагога, професора, голови правління Київської міської організації Товариства “Знання” України Василя Неволова з нагоди 70-річчя від дня його народження. Вітали ювіляра багато відомих діячів української культури.

Перу Неволова належить майже п’ять десятків сценаріїв. Внеском у ставлення нації та її самоідентичності стали авторські переклади, зокрема “Божої сльози” Миколи Косміна. Важко переоцінити його внесок у розвиток української театральної критики. Гігантський творчий досвід, що втілений у викладацькій діяльності, став дороговказом для сотень учнів.
Заслужений працівник культури України Петро Андрійчук наголосив на тому, що разом із заслуженим народним академічним ансамблем “Дарничанка” йому особливо приємно бути на цьому вечорі. Василь Васильович збирає навколо себе лише гарних і світлих людей. Музичним подарунком від “Дарничанки” стали пісні “Єднаймося, рідна земля” та “Взяло дівча відра”.
Народна артистка України, лауреат Шевченківської премії Лариса Кадочнікова згадала про почуття гумору Василя Неволова, про те, як його люблять студенти і закликали рівнятися на ювіляра.
Доктор філософських наук Наталія Кривуца зазначила, що кожна людина намагається після себе щось залишити на землі. Одні залишають дітей, інші вистави, ще інші книжки. А Василь Васильович встиг виростити дітей, написати книжки і поставити вистави.
Художній керівник Київського академічного театру юного глядача на Липках Віктор Гирич звернув увагу на унікальну пам’ять Василя Неволова, адже той досі знає практично всіх режисерів та артистів не лише столичних, а й периферійних театрів, встигає бувати на театральних прем’єрах по всій Україні.
Від НСПУ ювіляра привітав Василь Фольварочний, а Лариса Хоролець прочитала для іменинника поезії.
Голова правління Товариства “Знання” України Василь Кушерець у своєму відеозверненні звернув увагу на такі риси характеру ювіляра, як людяність, витримка, вміння приділити увагу кожній людині. Ректор Інституту екранних мистецтв імені Івана Миколайчука Юлія Лавріненко, директор Інституту театрального мистецтва Ніна Ільїна та народний артист України Лев Сомов зупинилися на викладацькій діяльності пана Василя.
Від імені Мистецького спецназу ювіляра привітала заслужений працівник культури Зоя Ружин, від колективу Вінницького академічного музичнодраматичного театру ім. Миколи Садовського його очільниця Таїсія Славінська, а народна артистка України Раїса Недашківська звернула увагу присутніх на необхідність досконало знати українську історію. Музичні вітання прозвучали від заслуженого артиста України Ярослава Чорногуза, поетеси Валерії Сєрової.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment