Дитяча телестудія «Разом»

Галина ПУСТОВГАР
У виставковій залі духовно-культурного центру Свято-Успенського кафедрального собору в Полтаві відбулася прес-конференція дитячо-молодіжної телевізійної студії “Разом”.
За понад 20 років існування студія виховала не одне покоління журналістів-телевізійників. Чимало її випускників працюють на всеукраїнських телеканалах, мають власні проекти. Раніше програми виходили в ефірі ОДТРК “Лтава”. Та ось уже півроку, як дитяча студія телебачення “Разом” зникла з телеекрана і працює в новому форматі: через офіційний канал на YouTube та сторінку у Facebook. А ще — активно співпрацює з Полтавською єпархією УПЦ Київського Патріархату.

“Було чимало пропозицій: створити приватну школу журналістики, приєднатися до політичних течій, створити комунальне підприємство тощо. Отримали й запрошення від Полтавської єпархії УПЦ КП, — згадує фундаторка і очільниця студії Наталія Святцева. — Ми провели батьківські збори, все обговорили з батьками і дітьми, і всі одностайно і позитивно вирішили перейти під опіку Єпархії”.
Відтак студійці знайшли нову домівку у приміщенні на Спаській, 10, де розташовані ГО “Команда небайдужих” та “Ветеранський центр”. Там вони мають велику кімнату для занять, зйомок передач і кімнату для монтажу.
“Коли заходжу в нашу будівлю і чую дитячий галас, мені стає радісно. Люблю спілкуватися зі студійцями, вони дуже талановиті. Ми спільними зусиллями працюємо над тим, щоб студія створювала різні просвітницькі сюжети і телепередачі, присвячені українській духовності — про значення релігійних свят, різні духовні питання тощо. Бо корінь економічних, екологічних, політичних проблем лежить у духовній площині. Якщо людиною рухає гріх, зокрема жадібність, то звідси і всі інші проблеми”, — переконаний Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.
Дуже вболівали за долю студії голова ГО “Команда небайдужих” Наталія Гранчак і її волонтерська команда. Діти теж охоче приєднувалися до волонтерської роботи.
“Ми працюємо над втіленням нових проектів. Зняли перші ролики “Діти. Комфорт. Полтава” — прекрасний соціальний проект, де діти говорять про соціальні проблеми. Бо досі говорили переважно з точки зору дорослих”, — розповідає Наталія Гранчак.
Зараз у студії 37 вихованців, найменшому 6 років. Діти навчаються безкоштовно, поділені на вікові групи, вивчають теорію і практику, за бажанням — монтажну і операторську майстерність, відпрацьовують правильність мови. З ними працюють високопрофесійні фахівці з колишньої ТК “Лтава”, відеоінженери, журналісти. Але найголовніше — з’явився елемент християнського світогляду.
“Світ нав’язує дітям інші цінності. Ми ж ведемо бесіди про норми поведінки в родині, дружні взаємини, що таке церква, хто такий Бог. Тепер ми справжня християнська команда”, — говорить Наталія Святцева.
Проте не все так безхмарно, зізнається вона. Студія — це важкий робочий механізм, що потребує технічної і технологічної реалізації.
“Ми прийшли в єпархію без обладнання. Все, що було подароване студії, залишилося на каналі. Завдяки пожертвам купили монтажну лінійку, зараз збираємо гроші на камеру”.
14 жовтня біля собору влаштовуватимуть традиційний ярмарок, під час якого збиратимуть кошти, зокрема й на придбання камери для студії. Тож усі охочі зможуть долучитися.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment