Ними славиться Обертин

Марія ПОРОХ,
м. Косів

Про історію та красу свого краю, своє дитинство і родину, відомих людей свого маленького містечка з великою любов’ю не раз розповідала мені моя щира і добра приятелька Аделя Григорук (Гавриш) — педагог, науковець, журналіст, українська письменниця родом із селища Обертин Тлумацького району на Івано-Франківщині, котра тепер мешкає в Косові.
А нещодавно мою душу потішив авторський примірник книжки “Обертин у постатях” з історично-краєзнавчої серії, заснованої 2015 року з нагоди 600-річчя першої літописної згадки про Обертин.
Щоб видання дійшло до читачів, його упорядники Світлана Яцик і Роман Яцик здійснили тривалу і нелегку пошуково-дослідницьку роботу.
Світлана Олексіївна родом із Рівненщини, працювала в Коломиї, а тепер мешкає в Обертині. Її настільки захопила історія селища, що вона задумала зібрати відомості про людей, які творили і творять його славу, тим більше, що вже має немалий досвід подіб­ної роботи: упорядкувала п’ять видань про Обертин.
Роман Антонович — педагог, учитель Обертинської школи, відомий в області краєзнавець, автор численних публікацій у пресі, упорядник видань про Обертин, для якого вивчення рідного краю стало не просто захопленням, а важливою складовою професійної діяльності.
Як же треба любити свій край, щоб по крихтах збирати матеріал про нього, записувати розповіді старожилів, перебрати численні архівні документи, зібрати поіменні списки, фотографії (зокрема — старі, архівні), впорядковувати написане, щоб залишити в людських серцях добрий слід і гарну пам’ять.
І ця праця людей із чесною позицією увінчалася успіхом.
“Обертин у постатях” — видання, присвячене історичним особам, відомим талановитим працьовитим людям, яскравим особистостям Обертина. Перед читачем постали односельці, відомі та невідомі, знані, а може, і вперше почуті. Хочеться, щоб про них не забували і сучасні покоління, і майбутні.
Книжка вмістила в себе основ­ні розділи: “Що в імені твоїм” — 69 енциклопедичних статей, що відображають короткі життєві й творчі шляхи обертинців, уродженців та тих, які постійно живуть чи жили в селищі, котрим присвоєно високі урядові нагороди, наукові та почесні звання; “Люди і долі” — передруки спогадів, нарисів, окремих статей із книг, газет, журналів, сімейних архівів про обертинців, про яких ідеться у першому розділі; “І душа озветься словом” — вірші про односельців, згаданих у виданні. В іменному покажчику 466 прізвищ, згаданих у книжці, що суттєво розширює її зміст.
У виданні органічно поєднали історію і сучасність, задля чого вивчили багато джерел, за що завдячуватиме її упорядникам не тільки нинішнє, а й прийдешнє покоління мешканців Обертина.
Книжка не була б такою цікавою, якісно виданою, якби не висока фаховість, сумлінність і старанність літературного редактора Оксани Стефанівської, а також фотографів Дмитра Атаманюка та Миколи Гудими, графічного дизайнера Миколи Іванотчака та працівників видавництва “Нова Зоря” м. Івано-Франківська. Як зазначає Оксана Стефанівська, “…сподіваюся, що це видання матиме продовження, тому що кожне покоління народжує своїх патріотів, і нам є з ким іти, є чим засівати ниву — благодатну і свою, таку рідну та щедру на таланти”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment