Софія Купко: «Як у хаті витинанки, то й добро стоїть на ґанку»

Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди багатий на талановиту студентську молодь. На педагогічному факультеті навчається студентка-магістрантка Софія Купко, яка за роки навчання в університеті зачарувала усіх витворами мистецтва у техніці витинанки та виготовленням різноманітних речей з візерунками в стилі петриківського розпису. Софія люб’язно погодилася розповісти про своє захоплення.
— У яких жанрах та техніках працюєте?
— Декоративноужиткове мистецтво України надзвичайно різноманітне. Писанкарство та килимарство, вишивка та різьблення, плетіння з соломи та гончарство — усі вони дарують нам просто неймовірні витвори. Але мені до душі припали такі техніки, як витинанка та петриківський розпис. Як кажуть у народі, “як у хаті витинанки, то й добро стоїть на ґанку”.
Витинанка зпоміж інших технік захоплює своєю лаконічністю та ажурністю. Мені подобається вирізати з паперу образи, які вимальовуються в уяві, створювати складні, багатошарові композиції, а особливо деталізувати дрібними елементами. Цю симпатію до витинанки мені прищепила викладач нашого університету Заріна Шокірова. Маю лише 5 виробівкартин із витинанки, але сподіваюсь, що вони не останні і незабаром з’являться нові.
Моя бакалаврська робота “Колиска. Дитячі сни” виконана у стилі петриківського розпису. Також розмальовувала українські сорочки петриківкою. Виконуючи курсову та дипломну роботу з цієї теми, я дедалі більше заглиблювалась у світ Петриківського розпису. Нині досліджую його у своїй магістерській роботі. Завдяки моєму викладачу та наставнику по дипломній роботі Тетяні Носаченко, я дізналася багато нового та корисного про цю техніку.
Настоятель нашої сільської церкви запропонував мені відреставрувати ікону “Покрови Пресвятої Богородиці”. Я з радістю погодилася, адже це велика честь. Не можу передати ці почуття. Це неймовірно. Дякую батькам, які побачили в мені талант до мистецтва і не дали йому згаснути, підтримуючи мене завжди, а також вчителям та викладачам, які навчали та розвивали мої здібності.
— На яких виставках були представлені Ваші роботи?
— За час навчання в університеті завжди брала участь у різноманітних університетських виставках, на яких посідала призові місця. Також представляла свої роботи на полікультурному фестиваліконкурсі “Переяславський дивограй”, на якому виборола 2 місце. Мої роботи були представлені на мистецькій виставці художників Ковельського району, а також у Київському будинку учителя.

Ольга НАУМЕНКО,
фахівець соціально-гуманітарного відділу університету

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment