Яскраві миттєвості свята

Лариса ТКАЧ,
член ради “Просвіти”
На свято Пречистої, в Міжнародний день миру рівненські просвітяни разом із педагогами й учнями “Школи мрій” НВК № 14 відзначили День “Просвіти”.

Цьогоріч День “Просвіти” був особливим. Гостини відбулися разом із учнями та педагогами найсучаснішої в місті школи — “Школи Мрій” НВК № 14 та мешканцями, що здавна славляться патріотизмом, активним залученням до громадських ініціатив.
Розпочали свято ведучі Ірина Сорока та Іванна Дашкель, заступники директора з навчально-виховної та виховної роботи виконанням Гімну школи. На святі вітали й шанованих гостей: голову Рівненського міськоб’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Катерину Сичик,  заступника начальника управління освіти, заслуженого працівника освіти України, голову Рівненської громадської організації “Молода Просвіта” Людмилу Грекул, членів ради “Просвіти”. Для гостей юні вихованці гурту “Fly dance” закладу підготували в подарунок хореографічну композицію “Україна — це ти” (керівник Ольга Матвійчук). Також вшанували пам’ять усіх загиблих за Україну хвилиною мовчання.
З вітальним словом звернувся до присутніх Юрій Демчук, директор НВК № 14, зазначивши, що Рівненська “Просвіта” має славну сторічну історію. Просвітяни невтомною працею на благо рідної держави і народу наповнюють усе своє життя, в нелегкі часи радянщини вони протистояли невігластву і гонінням, а сьогодні стоять на позиціях справді щирого українства.
Рівненським міськоб’єднан­ням ВУТ “Просвіта” з 2003 року успішно керує Катерина Сичик. Копіткою працею на благо рідної України прославилися відомі рівненці Михайло Борейко та Євгенія Гладунова, Мирослава Косарєва та Мирослава Жовтан, Андрій Пастушенко та Лариса Ткач та ще багато тих, чия доля нероздільна з Україною. У НВК № 14 найактивніша просвітянка — вчитель  основ християнської етики Антоніна Мельничук. Улітку вона налагодила співпрацю з товариством “Просвіта” у Слов’янську Луганської області. За активну діяльність їй вручили Подяку від Рівненського міського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка.
Просвітяни активно залучають до просвітницьких заходів учнівську молодь, школярів. На святі для них діяли просвітянський літературний осередок із виставками книжок та лотереєю (підготувала бібліотекар школи Світлана Ходневич); у внутрішньому дворику школи майстриня Надія Булавська влаштувала сувенірну майстерню. Школярі молодшої школи створювали колективний малюнок миру на асфальті. З нагоди Дня миру працювала  локація “Голуб миру”, де Галина Петрук провела майстер-клас із техніки оригамі.
Піднесений настрій подарували присутнім юні таланти НВК № 14 у музично-просвітянській феєрії на святковій сцені. Українських і патріотичних пісень співав хор старшокласників (керівник Людмила Павелко), вокальний гурток виконав музичний твір “Ми за мир”, а Марія Чепіль проспівала Гімн українських націоналістів.  Голова шкільного осередку “Просвіти” НВК № 14 Наталя Попчук разом із донькою-першокласницею Даринкою прочитали поезію  Миколи Тимчака “Лист”.   Дует хлопців “Dreams” у складі Володимира Сидорука та Степана Чепеля (керівник Людмила Павелко) виконав пісні “Незалежний”, “Заспіваймо пісню про Україну”, “Добрий ранок, Україно”.
Та найбільшу зацікавленість і активність проявила учнівська молодь у проведенні просвітянського батлу, об’єднавшись у п’ять груп. Тут були тематичні запитання і відповіді, де учасники показали знання, ерудицію і вміння.
Свято заполонило серця присутніх: діти підтанцьовували, дорослі підспівували. Талановиті наші люди, щирі, трудолюбиві, вміють співати і працювати, вирощувати хліб і боронити рідну землю!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment