Луганські та львівські бібліотекарі творять свободу

Вісім бібліотекарів Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки імені О. М. Горького зі Старобільська стали учасниками IX Львівського міжнародного бібліотечного форуму. Уже вкотре форум для бібліотечних фахівців відбувається у межах 25-го Міжнародного книжкового “Форуму видавців у Львові”.
Поїздка старобільських бібліотекарів до Львова відбулася завдяки перемозі у програмі культурних і медіа-обмінів між Луганською і Львівською областями за підтримки Львівської та Луганської облдержадміністрацій. За умовами проекту, бібліотекарі зі Старобільська розпочали культурний обмін, приїхавши до Львівського бібліотечного форуму з чотирма підготовленими заходами. Бібліотекарі Львівської обласної бібліотеки для дітей у жовтні навідаються зі своєю програмою до Старобільська. Спільний проект між бібліотеками має назву “4L: Lviv — Lugansk — Library — Love”.
У програмі форуму для старобільців виділили окрему сесію. На ній бібліотекарі представили дослідження “анатомії” молодого бібліотекаря, лекцію 18+ та методику її створення, познайомили львів’ян із містом Старобільськом.
На Бібліотечному форумі бібліотекарі Луганської ОУНБ підтримали цьогорічну тему: “Бібліотека — творимо свободу!”. Розпочати виступ вирішили з дослідження під назвою “Homo BIBIlotekar”. У ньому йшлося про результати опитування молодих бібліотекарів Луганської області, які живуть і працюють у маленьких містах. Як запевнили бібліотекарі, у назві дослідження помилки немає. Таким чином дослідники хотіли показати, що для досягнення рівня “бібліотекар”, молодим працівникам варто докласти чимало зусиль. Тим більше, що дослідження базувалося на проблемах саме недосвідчених молодих бібліотекарів області.
“Як вижити у місті Старобільськ” — так назвали презентацію, з якою бібліотекарі виступили наостанок. “Ми хотіли бути чесними зі львівськими бібліотекарями. Тому підготували для них специфічне знайомство з містом, щоб вони були готові до тих випробувань, з якими доведеться зіштовхнутися”, — розповідає бібліотекарка Луганської ОУНБ Ольга Вільчинська. Дівчина переселенка. Тому розповідала про місто, покладаючись на власний досвід проживання в ньому. Презентація мала три розділи, де говорили про плюси й мінуси Старобільська: багату історію, культурну обдарованість, велотуризм, заразом і про проблеми доріг, пошуку житла, освітлення вулиць.
Разом із бібліотекарями Львівської обласної бібліотеки для дітей старобільці провели літературні читання на Личаківському цвинтарі. Розповідали історії про єпископа Кирила Стефановича, закоханих Артура Ґроттера і Ванду Моне, читали поезії Грицька Чубая, співали “Червону руту” Володимира Івасюка.
“Поїздка вдалася. По-перше, наш досвід зачепив за живе, дуже приємно, що результатами дослідження про молодого бібліотекаря зацікавився науково-методичний відділ НБУ ім. Ярослава Мудрого та запросив на публікацію до “Бібліотечної планети”. По-друге, перетнулися майже з усіма партнерами — видавцями, письменниками, тобто працюємо системно. Обговорили деталі зворотного візиту львів’ян — тепер є чим зайнятися”, — поділилася враженнями директор Луганської обласної бібліотеки імені О. М. Горького Світлана Моісєєва.

Прес-центр ЛОУНБ імені О. М. Горького

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment