Полтавська «Жіноча громада» вшанувала Тараса Шевченка у Вільнюсі

Валентина ШЕМЧУК

Розбудова європейської України, оборона сходу нашої Батьківщини від російських окупантів, вшанування пам’яті Провидців рідного народу скликає подвижників української справи до єдиного кола і на Прибалтійських теренах.
Патріотичний напрям пріоритетний у діяльності Полтавського обласного відділення Міжнародної організації “Жіноча громада”, яке очолює заслужений працівник культури України Валентина Шемчук. Серед багатьох проектів — і доброчинна ініціатива “Об’єднані Шевченком”: відкриття меморіальних дощок поетові й Кобзареві зібрання в рідному місті й на Полтавщині, в Україні й столицях Європейських держав. Нині знову шляхи полтавців пролягли до Вільнюса, де наші земляки разом зі співвітчизниками в Литві вшанували пам’ять Національного Пророка. Валентина Шемчук презентувала спільні акції на увічнення пам’яті Тараса Шевченка разом із загальноосвітньою школою І—ІІІ ступенів села Абазівки, де Великий Кобзар перебував 1845 року, й із міськими бібліотеками, у чиїх збірках багато представлені твори Народного Провидця, а також із українцями в Естонії, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Фінляндії, Франції, котрі свято бережуть спадщину геніального поета і художника.
Ми завітали до Вільнюса в рік 100ліття Литовської держави — нашого союзника й партнера в питаннях євроінтеграційного та євроатлантичного поступу, держави, небайдужої до захисників України від російських окупантів, яка щиро допомагає у лікуванні й реабілітації наших поранених військових. Особливо зворушливо було вклонитися Тарасові Шевченку в центрі литовської столиці в Українському парку Старого міста. “У Вільні, городі преславнім”, як його назвав Великий Кобзар, єдині збережені ворота Аушрос з написом “Мати скорботна” колишньої міської оборонної стіни, одна з перших будівель костел Святого Казимира з чорнозолотою банеюкороною і Університетський архітектурний ансамбль пам’ятають юнака Тараса Шевченка. На вулиці його імені працює і Посольство України в Литовській Республіці.
У спільній благородній ідеї пошанування видатних національних постатей множаться світлі справи, живе дух свободи… А чудодійний образ у каплиці на Гострих Воротах Вільнюса Божої Матері Остробрамської, осяваючи братерське єднання, зміцнює віру й любов у наших серцях, наближає довгождану перемогу в російськоукраїнській війні, привертає добро і милосердя в душу кожного з нас!..

На фото: Валентина Шемчук біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Вільнюсі

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment