Горів сам і запалював інших

Микола ВАСИЛЬЧУК,
просвітянин з Коломиї

У Коломиї на Івано-Франківщині врочисто відкрили меморіальну дошку Ігореві Дмитровичу Федику (1940—2017). Він був лікарем за фахом, освітянином і просвітянином — за духом і покликанням. Того дня зібралося багато людей: рідні, друзі, колеги, студентська молодь.

Ігор Федик, син українського повстанця, понад три десятиліття очолював Коломийський медичний коледж імені Івана Франка. Комплекс приміщень нинішнього медичного коледжу за АвстроУгорщини був осідком органів судочинства Коломийської округи. Саме тут 1880 року відбувалося слідство, а потім і тримісячне ув’язнення Івана Франка. Ігор Федик був залюблений у Франкову діяльну натуру, інтелект і прозорливість. З його ініціативи в коледжі створили музей Франкової Коломиї. Він спричинився до встановлення меморіальної таблиці франкознавцеві Іванові Білинкевичу. Вів роботу зі збирання коштів на побудову пам’ятника Каменяреві/Мойсеєві у Коломиї. Врешті, за його наполегливості на приміщенні коледжу з нагоди 150річчя Франка відкрили пам’ятний горельєф…
Торік влітку Ігор Федик відійшов у засвіти. А тепер знову повернувся до коледжу. Уже як пам’ять. Меморіальну дошку (автор Василь Андрушко) встановлено на фасаді приміщення, за декілька метрів від дошки Франкові. Тут відображено залюбленість Ігоря Федика у великого українця: він спирається на Франкову книжку. Напис: “Директор Коломийського медичного коледжу (1980—2011). Громадський діяч, просвітянин”. Доречними є й слова “Горів сам і запалював інших”. Вони якнайкраще відображають суть діяльної натури Ігоря Федика, який завжди знаходив для себе багато справ і був прикладом активності для інших.
Вів урочистості з нагоди відкриття меморіальної таблиці голова міськрайонного товариства “Просвіта” Василь Глаголюк. Співав просвітянський хор. Ігор Федик був активним просвітянином, членом правління “Просвіти”.
Освятили дошку владика Василій (Івасюк) з духовенством УГКЦ. Слово про Ігоря Федика мали друзі, колеги, представники влади: Мирослава Соколовська, Валерій Ковтун, Уляна Мандрусяк, Розалія Кобилянська… Усі сходилися на тому, що Ігор Федик був добрим фахівцем своєї справи, який зробив багато не лише для навчання цілого покоління медичних працівників, а й для виховання у нього відповідальності за свою долю і долю рідної землі.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment