Від бароко до сучасності

Вікторія ТОКАРЕНКО
Наталія ЕржикІвська

Будинок органної та камерної музики в Білій Церкві завдяки чудовій акустиці залу та звучанню 40регістрового органа, встановленого 1990 року відомою чеською фірмою “RiegerKloss”, давно набув статусу одного з найкращих концертних залів України. Розташований він у приміщенні пам’ятки архітектури ХІХ ст. — костьолі Іоанна Хрестителя на Замковій горі, в центральній частині міста. Шанувальникам класичної та сучасної музики добре відоме ім’я заслуженої артистки України Тетяни Орлової — cолісткиорганістки й авторки цікавих мистецьких проектів. Не менш знане в нашій країні прізвище та ім’я органного майстра Олега Диптана, який обслуговує ці унікальні духові клавішні інструменти не тільки в Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка, а також у Хмельницькому й Білій Церкві; а ще він часто виступає і як помічник виконавців. Упродовж багатолітнього періоду роботи, дякуючи їхньому таланту, креативності та доброзичливості, в Будинку органної та камерної музики відбулося чимало концертів вітчизняних музичних виконавців та художніх колективів і репрезентантів зарубіжних країн. Білоцерківці завжди приділяють значну увагу і молодшим колегам, опікуючись творчим зростанням, надаючи можливість оприлюднювати творчі набутки. Так, завдяки їхньому прихильному ставленню на початку вересня в рамках святкової програми, приуроченої до Дня міста, тут відбулися два органних концерти студентки ІІІ курсу Краківської музичної Академії Марини Токаренко (клас проф. М. СеменюкПодраза), які були означені промовистою назвою “Від бароко до сучасності”.
Мистецька спадщина німецьких і французьких композиторів ХVII—ХХ ст. і донині хвилює нас духовними і світськими кантатами, клавірними імпровізаціями, органними творами — прелюдіями, фугами та сонатами. Витончено, з чіткістю і темпераментом молода талановита органістка зіграла “Канцон (ІІ)” Йоганна Якуба Фробергера, “Прелюдію” Дітріха Букстехуде, “Тріо Сонату № 6 ч. 1” і “Хорал” Йоганна Себастіана Баха, “Сонату № 4 оп. 98 ч. І, ІІ” Йозефа Райнбергера та “Фантазію ребемоль мажор” Каміля СенСанса.
Справжньою подією білоцерківських концертних вечорів стала прем’єра твору сучасного молодого італійського композитора Леонардо Ріццо “Фантазія для органу”, яку Марина Токаренко виконала з надзвичайною вправністю, легкістю та натхненням. Тим паче, що автор, теж студент ІІІ курсу Краківської музичної Академії (клас проф. В. Відлака), цього складного поліфонічного тексту, що вирізняється різноманітністю і глибиною образного змісту, особисто був присутній на прем’єрі!
У білоцерківських осінніх концертах також брав участь флейтист Михайло Куліковський — учень Київської музичною школи № 10, багаторазовий лауреат Всеукраїнських музичних конкурсів. У виконанні юного талановитого флейтиста прозвучали п’єси “Ларго” Франческо Маріа Верачіні, італійського скрипаля і композитора ХVIII ст., та “Вальс” з “Античної сюїти” сучасного англійського автора — маестро Джона Мілфорда Раттера.
Так само піднесеного і водночас приємного святкового настрою програмі концерту додавали виступи ведучої Тетяни Гнатюк — студентки ІІІ курсу Національної музичної Академії ім. П. Чайковського (курс проф. В. А. Лукашова).
Слухачі дуже тепло сприйняли виступи молодих талановитих виконавців М. Токаренко та М. Куліковського, високо оцінили можливості італійського композитора Леонардо Ріццо.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment