Онуфрієвська церква в Україні залишається з Москвою

15 жовтня 2018 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь у черговому засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви, що відбулося в Мінському єпархіальному управлінні, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт patriarchia.ru.
Засідання очолив Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.
Як тимчасовий член від Української Православної Церкви у роботі Синоду взяв участь митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.
Під час засідання обговорили актуальні питання життєдіяльності Церкви. Зокрема, усі члени Синоду висловили підтримку канонічній Українській Православній Церкві на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. У результаті роботи Священного Синоду Руської Православної Церкви була прийнята заява у зв’язку з останніми діями Константинопольського Патріархату щодо церковних питань в Україні.

***
На засіданні Священного Синоду Руської Православної Церкви, що відбулося 15 жовтня 2018 року в Мінську, було прийнято Заяву Священного Синоду в зв’язку з посяганням Константинопольського Патріархату на канонічну територію Руської Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на patriarchia.ru.
Члени Священного Синоду визнали неможливим подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським Патріархатом.
У Заяві, зокрема, сказано: “Прийняття в спілкування розкольників та підданої анафемі в інший Помісній Церкві особи з усіма рукопокладеними ними “єпископами” і “кліриками”, посягання на чужі канонічні уділи, спроба відректися від власних історичних рішень і зобов’язань, — все це виводить Константинопольський Патріархат за межі канонічного поля і, на превеликий наш жаль, унеможливлює для нас продовження євхаристійного спілкування з його ієрархами, духовенством і мирянами”.
“Відтепер і надалі до відмови Константинопольського Патріархату від прийнятих ним антиканонічних рішень для всіх священнослужителів Руської Православної Церкви неможливе співслужіння з кліриками Константинопольської Церкви, а для мирян — участь у таїнствах, що здійснюються в її храмах”, — вказується в документі.

За матеріалами інтернет-видань

Порошенко пропонує передати Вселенському патріарху Андріївську церкву
Представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що у найближчі дні Петро Порошенко зареєструє законопроект, яким пропонується передати у постійне користування Вселенському патріарху Андріївську церкву.
За її словами, Президент підтримує прагнення якнайшвидшого отримання Томосу і на знак солідарності з цим процесом робить символічний жест.
“Днями буде зареєстровано законопроект, яким Президент Порошенко пропонує передати Андріївську церкву у постійне користування Вселенському патріарху, як символічний жест того, що святий Андрій у свій час хрестив Україну. Це буде символічний жест єднання з Матір’ю-церквою”, — сказала Луценко.
Вона додала, що П. Порошенко просить Верховну Раду та всі фракції підтримати цей законопроект про передачу у постійне користування Андріївської церкви Вселенському патріархові.
Наразі у храмі проходять богослужіння Української автокефальної православної церкви.

П. Порошенко:
Російська церква стала на шлях самоізоляції
Президент Петро Порошенко заявив екзархам Вселенського Патріархату, що російська церква вийшла на шлях самоізоляції і конфлікту зі світовим православ’ям.
Про це він сказав під час зустрічі з екзархами 16 жовтня.
Спочатку П. Порошенко привітав рішення Синоду про автокефалію української церкви.
“В той же час, з очевидної подачі Кремля, повністю від нього залежне російське церковне начальство заявило про розрив євхаристійного спілкування з константинопольською матір’ю-церквою”, — сказав він.
“Я впевнений, що таке рішення лише підтверджує, що ми на правильному шляху… Зараз, на жаль, російська церква поставила себе на шлях самоізоляції і конфлікту з усім світовим православ’ям”, — додав Порошенко.
За його словами, 14 жовтня, на День захисника Вітчизни, український народ об’єднав­ся і не піддався на московські провокації.
“З таким нетерпінням вони чекали, що хтось буде штурмувати храми, що десь будуть бійки. Вони навіть підготували своїх тітушок, які мали виконувати цю роль”, — сказав Президент.
Один із екзархів заявив на зустрічі, що вони повернулися в Україну, щоб продов­жити працю над останнім етапом перед об’єд­навчим Собором, а тоді уже і до вручення Томосу.

Церкви МП можуть йти із РПЦ у розкол чи бути в єдності в українській церкві
Після заяви Російської православної церкви про розрив стосунків з Константинополем у церков Московського патріархату є вибір — йти з РПЦ у розкол чи бути в єдності в Помісній Українській церкві.
Про це написав речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) у Facebook.
Він зазначив: “Синод МП повторює політику Кремля — самоізоляція у відповідь на законні рішення міжнародної спільноти. Тепер перед усіма, належними до МП в Україні, постає питання: йти разом з РПЦ у розділення чи залишатися в єдності зі Вселенським Православ’ям — через Помісну Українську Церкву?”.
За словами Євстратія (Зорі), патріарх Кирил з 1991 року “особисто є архітектором розділення” Української Церкви, “тому йому важко визнати провину за 27 років хибної діяльності, яка затягла всю Повноту Православ’я у конфлікт”.
Водночас Зоря переконаний, що “ситуація рано чи пізно буде вилікувана і РПЦ повернеться у спілкування”.

За матеріалами інтернет-видань
pravda.com.ua
16 жовтня 2018 року

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment