Неймовірні читанки з Оленою Логіновою

Тетяна ДУДЧАК,
головний бібліотекар Чернівецької обласної бібліотеки для дітей

На зустріч із маленькими шанувальниками поетичного слова до Чернівецької обласної бібліотеки для дітей завітала поетеса, член НСЖУ Олена Логінова.
Протягом багатьох років дитячу книгозбірню пов’язує з пані Оленою тісна співпраця та щира дружба. Її перші дитячі збірки віршів презентували в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей.
Неповторні, мудрі, чуйні вірші цієї талановитої поетеси зігріли багато дитячих і дорослих сердець. Крім того, вона має природжений педагогічний дар. До кожного маленького читача вміє дібрати правильне і влучне слово, яке заохочує дитину до самостійного читання. Вона спілкується з читачамидітьми на рівних. Навіть неслухняний і непосидючий бешкетник, затамувавши подих, слухає вірші Олени Логінової. Емоції та сила її поетичного слова вражають до глибини душі.
Діти охоче читали разом із нею вірші з дитячих збірок “Любим янголятам” та “Бабусині гостинці”. Вона розповідала книголюбам про свою творчість, вподобання, дитячі роки: “…Я дуже пізно почала розмовляти. Пам’ятаю, в дитинстві тато брав мене на руки і читав поезії Пушкіна, Лермонтова, Підгірянки, Франка… в чотири роки вже читала сама…”
Народилась Олена Логінова 27 жовтня 1973 року в Сокирянах Чернівецької області. Любов до книги, до мистецтва прищепили своїм дітям, Оленці та її брату Сергію, батьки Марія Іллівна та Володимир Степанович. Ця любов привела дівчину на філологічний факультет Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича. Наразі працює науковим співробітником Меморіального музею Володимира Івасюка. Вона — автор багатьох публікацій про відомих діячів Буковини і України. Почала писати вірші на другому курсі університету.
Першу дитячу збірку поезій — “Бабусині гостинці” (2007, 2012) — присвятила своїм синочкам Василькові та Ігорю. Для малечі в цій книжці авторка підготувала різні поетичні родзинки.
Друга дитяча книжка — “Любим янголятам” (2012) також тепла і яскрава. Якщо перша збірка ілюстрована чорнобілими малюнками, то друга тішить око незвичайними фантастичними кольоровими ілюстраціями. Над створенням ілюстрацій до дитячих книг працювала художниця Тетяна Анатоліївна Полушина. Малюнки художниці влучно доповнюють вірші.
Маленькі читачі дізнались, що Олена Володимирівна крім дитячих, має в своєму творчому доробку вже сім збірок віршів для дорослих: “Лабіринти душі” (2000), “Акварелі любові” (2000), “Миттєвості” (2001), “Подих серця” (2005), “Відлуння дощів” (2006), “До берегів істини” (2008) та “Римогроми” (2010). Зі свідчень Олени Володимирівни, вона ввійшла у світ поезії з благословення поважного науковця, талановитого художника Ігоря Миколайовича Школи. Всі ці поетичні збірки художньо оформив Ігор Школа. 2000 року, ще до особистого знайомства, вона присвятила майстру такі рядки:
Споглядала душа дивину,
Мов росу на прозорому листі,
Мов троянду на білім снігу
Споглядала душа дивину…
Сам Ігор Школа сказав про творчість пані Олени так: “…у рядках поетеси читається одночасно і біль багатьох поколінь, і щастя окремої людини, Всесвіт і піщинки чиєїсь душі…”
Деякі поетичні твори О. Логінової покладені на музику. Наприклад, її вірш “Соната для щасливих” виконав Любомир Равлюк, музикант, керівник ВІА “Марічка”. Така лірична і чуйна пісня не залишить байдужим жодного слухача.
На питання книголюбів, як народжуються її вірші, що її надихає, авторка відповіла: “…вірш виникає раптово, я можу їхати в тролейбусі або перебувати вдома… я не знаю, яка буде тема,.. це все відбувається мимоволі, несподівано…”
Розповідь про свою творчість пані Олена чергувала з хвилинками голосного читання. Вона читала дитячі вірші “Дерево дитинства”, “Літо”, “Хитрий Мурчик”, “Жирафа”, “Шаховий турнір” та інші. Школярики допомагали поетесі і разом з нею мандрували поетичними рядками, утворивши спільні голосні читанки.
На голосних читаннях також звучав вірш “Мамина душа”:
…Всі світові дороги сходяться у мами, —
Снаги і сили тільки тут знайди…
І скільки Бог тобі призначить жити,
В яких світах не опинився б ти,
Лиш мамина душа завжди буде світити,
Любити, берегти і до мети вести!
Поетеса сама мріє і бажає всім, “щоб були здоровими батьки, діти, щоб не було воєн”, сама живе за принципом: “Зроби людині добро — воно тобі віддасться сторицею”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment