Традиції і новаторство українських митців

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
У Центральному будинку художника НСХУ відкрили виставку, присвячену 80-річчю Спілки.

Масштабність виставкового проекту спокушувала піти перевіреним шляхом і значну частину експозиції сформувати з творів із фондів НСХУ, мистецька якість яких незаперечна. Але попри численність запропонованих виставковому комітету творів з усіх куточків України, здалося доречним поєднати ретроспективний блок із сучасними здобутками наших художників. Значне місце в експозиції належить роботам Харківської та Одеської організацій, які 2018 року святкують 80річні ювілеї. Після остаточного відбору виставка нараховує понад 500 творів усіх видів образотворчого мистецтва, хоча природно, що більша частина — це живопис.
“Наші художники — патріоти України, вони повертають із забуття імена відомих українців, їх хвилюють проблеми анексії Криму та війни на Донбасі. Українські митці активно спілкуються з художниками інших країн, беруть активну участь у пленерах, симпозіумах, конференціях, перемагають на престижних міжнародних конкурсах та фестивалях, тим самим пропагуючи українське образотворче мистецтва у світі”, — розповів голова НСХУ Володимир Чепелик.
“Пройдено 80 років великого шляху, дуже суперечливого, феєричного і трагічного. І сьогодні будьяка презентація України у світі не обходиться без робіт українських художників. Велика подяка українським митцям, серед яких понад 4 тисячі членів НСХУ, більше 100 народних і 300 заслужених художників України, понад 100 заслужених діячів мистецтв, близько 50 лауреатів Шевченківської премії”, — наголосив міністр культури Євген Нищук.
Також Є. Нищук зачитав привітання від Президента України П. Порошенка.
А радник Президента України Юрій Богуцький підкреслив, що Спілка завжди була вільнолюбною, у ній панувало прагнення до свободи і демократії.
Про багаторічну творчу співпрацю НСХУ та Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури України розповів проректор цього вишу Остап Ковальчук, а також вручив Спілці Золоту медаль Академії.
“Від того, настільки інтенсивно розвиватиметься творчість наших художників, залежить сьогоднішній і завтрашній день українського кіно”, — підкреслив заступник голови Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач.
Про проведену велику роботу з організації виставки розповіли голова Київської міської організації НСХУ Віктор Коновал та директор Дирекції виставок Ігор Волощук.
На виставці можна побачити роботи класиків українського образотворчого мистецтва Т. Яблонської, В. Пузирькова, Г. Непийпива, Є. Волобуєва, А. Лимарєва та багатьох інших. Але найбільше тут полотен наших сучасників.
Художник Олексій Петренко представив на виставці одну зі своїх останніх робіт, що має назву “Карпати”. Митець щороку приїздить до Карпат, враження від поїздок передає на полотнах. Частина пейзажу створена у Золочеві, а частина — у Славську. Заслуженого художника України Петра Зикунова завжди супроводжує піднесений настрій, коли він відвідує свою малу батьківщину на Житомирщині. Саме там під час заходу сонця створив свою картину “Край села”. Олександр Ольхов часто буває на Чернігівщині, де минули його дитинство та юність. На картині “Літо” він зобразив лелек, які поселилися цьогоріч на його дачі, поруч — онука художника Марійка. Митець із Житомира Станіслав Антонюк часто малює натюрморти. У картині “Українське та екзотичне” він разом зібрав фрукти з України та інших країн. Спочатку художник намалював посуд, а потім фрукти на ньому. Юрій Качкін народився на Нікопольщині, де була знаменита Томаківська січ, якій він присвятив серію робіт “Золотаві пейзажі Томаківської січі”. Одна з цих картин “Золота тополя” — представлена на виставці. Філіп Чорнобров неодноразово бував у Чорториї, де народився Іван Миколайчук. Особливо його вразила каштанова алея у цьому селі, яку він зобразив на одній із представлених на виставці робіт. А молодий художник Роман Петрук до ювілейної виставки створив портрет свого колеги і старшого друга Василя Гуріна.
Загальний виставковий ряд привабливий і професійний. Характерне для таких масштабних оглядів широке географічне представництво і, як наслідок, акцентація своєрідних рис регіональних мистецьких шкіл тут очевидна і важлива. Унікальність таких виставок у максимально можливій демонстрації різнобарвних художніх творів, професійно зібраних у єдиній експозиції.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment