«Доле моя — мамо Україно»

Світлана НОВОСЯДЛА,
методист Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради
Цей рядок із поезії Івана Драча став темою Години пам’яті-спомину про нього — видатного українського поета, прозаїка, сценариста, філософа, Героя України, лауреата Шевченківської премії, знаменитого подолянина.
17 жовтня Івану Федоровичу виповнилось би 82 роки… Вперше його пошановували без нього… Але душа його в кращому зі світів втішалася тим, що хмельницькі просвітяни пам’ятають свого доброго друга.

Голова Хмельницької міської “Просвіти” Зоя Діденко розповіла, як поет кілька разів відвідував Хмельницький і тричі на запрошення Хмельницького міського Товариства “Просвіта” — вперше 1995 року.
Брав участь у науково-практичній конференції з нагоди 140-річчя Товариства “Просвіта” в Україні у НАДПСУ імені Богдана Хмельницького.
Хмельницькій обласній науковій бібліотеці разом з Анатолієм Мельником, народним художником України, подарував мистецькі альбоми та свої книжки…
А в Хмельницькому національному університеті добре слово сказав про представлення студентським театром “Глорія” містерії Тараса Шевченка “Великий льох”.
Іван Драч був учасником просвітницьких теле-, радіо програм “Поділля-Центр”, зокрема “Свою Україну любіть”, яку переглянули учасники зібрання.
Живе слово Івана Драча зачарувало вчителів, учнів, студентів Гуманітарно-педагогічної академії, представників ГУ НП у Хмельницькій області.
Вірші видатного поета читали учні СЗОШ № 18 імені В’ячеслава Чорновола, з яким товаришував Іван Драч. А вчителька української мови та літератури цього навчального закладу Марія Підмурняк прочитала власний вірш, який присвятила світлій пам’яті Івана Федоровича.
Відома на Поділлі музикант Людмила Врода написала мелодію на слова Івана Драча “Народний Дім! Які святі слова! В Хмельницькому іди в Народний Дім!” Ця пісня прозвучала в авторському виконанні, як і одна з його улюблених народних пісень.
Насамкінець відповідальний секретар міської “Просвіти” Наталя Солодка прочитала один із записів Івана Драча в Книзі почесних гостей: “…в Народному Домі твориться народ — хочеться повторити ці прості слова, адже вони справедливі”.
Присутні на пошануванні світлої пам’яті Достойника честі Івана Драча ознайомилися зі світлинами його перебування в місті Хмельницькому та книжками, що він подарував хмельницьким просвітянам.
Годину спомину організували в світлиці Народного Дому “Просвіти”” Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради та правління Хмельницького міського Товариства “Просвіта”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment