Поріднила пісня

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ,
член НСЖУ, Вінницька обл.
Фото автора
Добре знаний на Вінниччині й поза межами області журналіст, поет, автор відомих пісень Анатолій Фартушняк родом із мальовничого села Баланівка, що на Бершадщині. Саме звідси він колись вирушав у чарівний світ поезії і журналістики.

Ще у ранньому дитинстві хлопець відчув потяг до малювання, тож після закінчення школи вступив до Вижницького училища прикладного мистецтва. Дивовижна краса буковинських Карпат надихнула юнака на поетичну творчість, на створення пісень, які швидко стали популярними. Його “Сніжинки”, “У Карпатах ходить осінь”, “Ти прийди в синю ніч”, “Незрівнянний світ краси” та інші пісні співали не лише молоді тоді ще Василь Зінкевич, Назарій Яремчук, Софія Ротару, Павло Дворський, а й уся країна. Одна з пісень Анатолія Фартушняка — “Незрівнянний світ краси” — дала назву платівці Назарія Яремчука, ще дві з його творчого доробку звучать у фільмі “Червона рута”…
Невідомо, як би склалася доля Анатолія Дем’яновича, якби він займався тільки поетично-пісенною творчістю. Можливо, написав би багато нових чудових пісень, які б стали золотим фондом української естради. Хто зна… Однак Анатолій Фартушняк пройшов не менш тернистий шлях журналістики — у районці був літературним працівником, відповідальним секретарем і понад двадцять років працював власним кореспондентом обласної газети на Вінниччині. Вісім років тому видав збірку поезій “Акорди життя”.
Нещодавно побачила світ його друга книжка — “Крила моєї долі”. “До цього невеличкого збірника, — пише у передмові автор, — увійшла частина пісень, написаних мною з різними композиторами, серед яких найширше представлений народний артист України, організатор славнозвісного вокально-інструментального ансамблю “Смерічка” Левко Дутковський… Окрім Левка, єднають творчі стежини з багатьма іншими відомими і менш знаними композиторами. Водночас представлено деяких співаків, яким припали до душі наші пісні і які так майстерно їх виконують”.
Книга містить теплі розповіді про Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Софію Ротару, Марію Ісак, Павла Дворського, а також світлини тих незабутніх років, які навівають гарні спогади.
Хоча презентації видання ще не було, але книга вже стала популярною, і не лише серед земляків. Її відзначено й на ХІХ Загальнонаціональному конкурсі “Українська мова — мова єднання”, адже Анатолій Фартушняк став лауреатом цього конкурсу в номінації “Мовне багатоголосся” за авторську книгу “Крила моєї долі”.
Анатолій Дем’янович продовжує писати вірші, поповнювати пісенну скарбницю. Землякам полюбилися і його “Серединський вальс”, “Завадівка”, “Ти у серці єдина”, “Стою високо в горах” та інші новітні пісні, сповнені любові до рідного краю і людей.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment