Історія сили

До 100-річчя Листопадового чину у Львові відкрили пам’ятник героям ЗУНР та Галицької армії і презентували проект “Історія сили. Музичний літопис ЗУНР”.
1 листопада у Львові урочисто відзначили 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки. У день 100-річчя Листопадового чину у Львові урочисто відкрили й освятили пам’ятник героям ЗУНР та УГА, присвячений 100-річчю Західноукраїнської Республіки. Пам’ятний знак заввишки понад 8 метрів та площу навколо нього облаштували на розі вул. Огієнка та Листопадового Чину. Урочисте відкриття розпочалося зачитуванням Відозви Української національної ради до мешканців Галичини про проголошення Західно­української Народної Республіки та театралізованою присягою Січових Стрільців.
“Ми сьогодні повинні бути вдячні тим, хто віддав своє життя 100 років тому за Українську державу. Західноукраїнська Народна Республіка — це символ того, що ми непереможні, ми віддані державній справі, українським цінностям”, — наголосив Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.
“Усі, хто зібрався сьогодні тут, подумки порівнюють нинішній день із 1 листопада 1918 року. Ми повинні розуміти, що, не відчуваючи, не бачачи щодня нашої історії, не шануючи героїв, які поклали голову за нашу державу, ми не матимемо майбутнього. Зараз за тисячу кілометрів від Львова український воїн береже нашу державу, українська армія боронить нашу землю. Сьогодні ми маємо чим пишатися — Західноукраїнською Народною Республікою, Українською Галицькою Армією, Збройними Силами України”, — наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Гості міста та львів’яни під супровід оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного спільно виконали Гімн України та вшанували хвилиною мовчання всіх героїв, які поклали голови у боротьбі за незалежність України.
Урочистості тривали у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької, де презентували мистецький проект “Історія сили. Музичний літопис ЗУНР”.
“Українці вперше за майже трьохсотлітню історію отримали шанс реалізуватись як держава, нація. І виборювали своє право з багатьма ідейними ворогами півночі, сходу та заходу. У період української революції українське питання було в епіцентрі міжнародної політики. Сильна демократична держава ніколи не входила до планів світової спільноти. Найбільшим українським здобутком було проголошення соборності”, — зазначив Степан Кубів.

Георгій ЛУК’ЯНЧУК
Фото автора
Київ—Львів—Київ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment