Неоціненне багатство держави

Зоя РУЖИН,
заслужений працівник культури України
Оксана КАРПЕНКО,
координатор проекту
Фото Євгена ЧЕКАЛІНА,
коледж зв’язку

В Українському Домі відбувся Всеукраїнський фестивальфорум “Молодь єднає Україну” в рамках суспільномистецького проекту єдності “Обіймись, Україно, зі світом! Українасвіт”. Автор проекту, засновник фестивалю відомий громадський діяч, заступник гетьмана Українського реєстрового козацтва, поетпісняр, к. т. н. Олександр Карпенко, головний режисер фестивалю, заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри естрадного виконавства, кандидат культурології Василь Романчишин.

Напередодні фестивалю відбулася пресконференція, учасники якої розглянули питання, що стосуються молоді як найціннішого багатства держави. Розглядали механізми, які необхідно використати для вирішення проблем трудової міграції, як держава впливає на їх вирішення. Також ішлося про вплив школи, середньої та вищої освіти на майбутню орієнтацію щодо місця роботи, країни, де хотіли б жити і працювати майбутні фахівці, про вплив на ці процеси малого, середнього та великого бізнесу України. На переконання учасників пресконференції, духовність і патріотизм, любов до України — одні з головних складових для збереження цілісності нашої держави.
“Нам потрібно об’єднати зусилля, щоб зупинити трудову міграцію — катастрофічний від’їзд з України працездатних людей, молодих спеціалістів!
Ця проблема виникла не раптово. А працювати на випередження ми ще не навчилися. Потрібно було частіше звертатися до професіоналів, науковців, досвідчених фахівців і не знищувати робочі місця, а навпаки, — створювати додаткові, та спільними зусиллями працювати над вирішенням цих болючих питань. Одна з найважливіших проблем сьогодення — проблема працевлаштування працездатного населення і насамперед молодих спеціалістів. А молодь, як відомо, це і сьогодення, і майбутнє України, і їй надалі розбудовувати нашу рідну Україну.
Сьогодні майже 9 мільйонів працездатного населення виїхало з України у пошуках роботи, і переважна більшість залишилася за кордоном. Це катастрофа! Трудова міграція за останні роки значно помолодшала!
Фахівці називають головною причиною виїзду за кордон молоді низький рівень заробітної плати і військові дії на сході України. Також важливим чинником є економічні, політичні проблеми в країні, катастрофічне зубожіння населення, життєві ризики, відсутність умов для самореалізації, відсутність перспектив”, — наголосив Олександр Карпенко.
Після пресконференції Гетьман Українського реєстрового козацтва Анатолій Шевченко здійснив посвяту в козаки. Яскравим дійством фестивалюфоруму “Молодь єднає Україну” став чудовий концерт під режисурою заслуженого діяча мистецтв України Василя Романчишина.
Багатьох приємно вразив виступ віртуозної скрипальки, заслуженої артистки України та Грузії, Посла Миру Іванни Елердашвілі, яка своїм мистецьким поступом утверджує дружню співпрацю між Україною і Грузією. Високий мистецький рівень показали вихованці “Академії мистецтв” та Київського коледжу зв’язку, а також фольклорний гурт “Родовід”, зразковий аматорський дитячий колектив “Гармошечки” Драбівського будинку культури, спортивний гопак у чудовому виконанні дитячої спортивної школи “Шаблезуб” подарували глядачам гарний настрій. Ведучі заходу — чарівна Олена Василенко та керівник фестивалю, автор проекту Олександр Карпенко.
У фойє відбулася виставка картин видатного художника сучасності Олександра Охапкіна та рушників з колекції Зої Ружин. А різнобарвні красиві хустки представила Людмила Грабовенко. Цікаво і пізнавально провели майстерклас із виготовлення старосвітських інструментів майстри Київського кобзарського цеху.
Також на фестивалі Київський національний університет культури і мистецтв (кафедра “Дизайн одягу”, керівник Олександра Пенчук) представив показ мод. У фіналі всі учасники вийшли на сцену з “Рушником національної єдності України”, а народний артист України Олександр Василенко разом з автором слів Олександром Карпенком виконали пісню “Обіймись, Україно!” Після завершення урочистостей відбулося преломлення короваю, переданого з Попільні жінкамимироносицями до ювілею Раїси Кириченко під покровом Пресвятої Покрови Богородиці на мир, на любов, на щастя молоді.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment