Вручення премії Юрієві Щербаку

Ольга ІВАНОВА,
Посольство України в США
У Посольстві України в США відбулася урочиста церемонія з відзначення Юрія Щербака — українського державного та громадського діяча і політика, письменника та публіциста, почесного доктора медицини і дипломата, який у 1994—1998 рр.
обіймав посаду Посла України в США, премією Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів, яку він здобув, за словами Голови Виборчого комітету Марти Богачевської-Хом’як, як людина “українського ренесансу” та державний діяч, що на зламі епох брав участь у розбудові сучасної України.

Як наголосив Посол України в США Валерій Чалий, премія Фундації Антоновичів є найбільш шанованою українською відзнакою Сполучених Штатів, лауреатами якої стають лише ті, чия праця має фундаментальний характер. І дуже символічно, що цьогорічну премію отримує людина, яка, серед багатьох заслуг, включно із закладенням основ сучасного стратегічного партнерства між Україною та США, зробила свій ґрунтовний внесок у здобуття духовної незалежності нашою державою.
Юрій Щербак подякував Посольству, в якому вже вдесяте проводять урочисту церемонію вручення премії, а також Дирекції та Виборчому комітету Фундації Антоновичів і наголосив, що своєю діяльністю ці люди допомагають реалізовувати “м’яку силу” України, в якій полягає її могутність. Він також відзначив важливу роль української громади, особливо подружжя Антоновичів, яким у складних умовах еміграції вдалося відтворити справжню вільну Україну ще до здобуття нашою державою незалежності.
За значний внесок у розвиток українсько-американських відносин Валерій Чалий вручив годинник спеціальної лімітованої серії, випущеної до 25-річчя дипломатичних відносин між Україною та США, Юрію Щербаку, а також Вільяму Міллеру, Послу США в Україні у 1993—1998 рр., який відвідав церемонію та особисто привітав свого колегу з отриманням премії Фундації Антоновичів.
Ще однією важливою частиною заходу стало вручення відзнаки Національної академії наук України “За сприяння розвитку науки” її іноземному члену Михайлу Яримовичу — інженеру-винахіднику космічної галузі Сполучених Штатів, який обіймав керівні посади в NASA та ВПС США, де працював над реалізацією таких масштабних проектів, як “Шатл” і перший політ на Місяць, а також активно сприяв залученню України до міжнародних проектів, серед яких “Морський старт”. За вагомий внесок Михайла Яримовича у просування у Сполучених Штатах іміджу України як космічної держави з потужним науково-технічним та дослідницьким потенціалом йому було також вручено годинник спеціальної лімітованої серії.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment