На сповідь до Тараса

Тетяна СЕРГІЮК,
член правління обласного об’єднання ВУТ “Просвіта”
ім. Т. Г. Шевченка
Рівненська обласна “Просвіта” з нагоди Дня української писемності та мови за підсумками конкурсу “Перло многоцінне” преміювала переможців поїздкою до Канева.

Започаткований 1994 року Рівненською “Просвітою”, НСПУ та Рівненським обласним управлінням освіти літературний конкурс “Перло многоцінне” запозичив назву у Кирила Ставровецького, відомого українського письменника та вченого, просвітителя і видавця ХVІ—ХVІІ століть, уродженця Млинівщини, автора збірника повчань і віршів “Перло многоцінне”.
Відтоді конкурсом опікуються Євген Шморгун, письменник, лауреат премії ім. Лесі Українки, та Наталія Савчук, член правління обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка — ініціатори й організатори дитячих літературних змагань.
Конкурс відбувається упродовж року у п’яти номінаціях: вірші старших школярів (9—11 класи); проза старших школярів (9—11 класи); вірші молодших школярів (1—8 класи); проза молодших школярів (1—8 класи); публіцистика.
Підсумки підбили 9 листопада у День української писемності та мови. Кращі твори переможців публікуються у збірці — літературному альманасі “Проріст”, — яку щорічно видають коштом благодійників та симпатиків “Просвіти” і вручають переможцям 22 травня у день перепоховання Тараса Шевченка, в переддень (24 травня) Слов’янської писемності та культури у літописній Пересопниці.
Цьогоріч урочистості з відзначення переможців традиційно відбулися в обласній науковій бібліотеці, яка тісно співпрацює з “Просвітою” у проведенні цього конкурсу та всіх літературномистецьких імпрез.
У конкурсі взяли участь більше трьохсот школярів з усіх куточків області, які представили понад тисячу творів. 29 із них стали переможцями. “Дехто не вперше заявив про себе досконалими художніми творами”, — зазначив на врученні голова журі конкурсу Євген Шморгун. Це Анжела Лехкобит, учениця Ясногірської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів Сарненського району (номінація “Публіцистика”), Святослав Кирильчук, учень Рівненського навчальновиховного комплексу № 12 (номінація “Вірші молодших школярів”), Тетяна Бензюк, учениця Туменської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів Дубровицького району (номінація “Проза молодших школярів”).
Конкурс має своїх випускників, які стали членами НСПУ, зокрема — Галина Гнатюк, Олена Захарченко, Юлія Костюкевич, Петро Катеринич.
“Просвіта” складає шану і повагу вчителям і керівникам літературних студій, гуртків, зокрема — Туменської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів Дубровицького району, “Поетарх” Рівненського палацу дітей та молоді, “ЛітЕра” Рівненської загальноосвітньої школи ІІІІ ступенів № 1, “Літературна вітальня”; Березнівського навчальновиховного комплексу “ЗОШ І—ІІ ступенів — ліцей, “Зорецвіт” Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва.
Голова обласного об’єднання “Просвіти” Іван Вєтров вручив переможцям дипломи.
Неочікуваною нагородою для юних поетів, прозаїків та публіцистів стала екскурсійна поїздка у Канівський музей Тараса Шевченка, організований за фінансової підтримки Філіалу Злученого Українського Американського Допомогового комітету (керівник Віра Принько) в межах Проекту “Іду з дитинства до Тараса” з нагоди Дня української писемності та мови. Щирі слова подяки у відгуках учасників туру Вірі Дмитрівні.
Незабутні враження від поїздки ще більше надихнули учнівську молодь на творчі здобутки. Нехай їм щастить!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment