Театральний привіт із Херсона

Едуард ОВЧАРЕНКО
У приміщенні Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка відбулися гастролі Херсонського обласного академічного музичнодраматичного театру ім. Миколи Куліша, який запропонував столичному глядачеві свої нові роботи.

Перед показом вистав відбулася зустріч херсонських гостей із представниками ЗМІ.
“Влітку з гастролями у нашому місті побував Театр ім. Івана Франка. Під час цих гастролей ми домовилися, що скоро приїдемо до Києва.
Сьогодні представляємо молоду українську та білоруську драматургію. Автор п’єси “Кайдаш & Sons” драматург Наталя Блок. Вона працює у нашому театрі, створила студію “18+”, до якої набрала із соціальних мереж охочих писати п’єси.
Вистава “Кайдашева сім’я” була в репертуарі Херсонського театру протягом 19 років і весь цей час користувалася незмінним успіхом. Вирішили повернути її на кін. Головний режисер нашого театру Сергій Павлюк запропонував ставити не класичну, а сучасну виставу. Співпраця з Наталією Блок виявилася дуже плідною. Нам сподобалася її п’єса, і ми її поставили. Цієї виставою відкрили новий театральний сезон, глядачам вона сподобалася. Сподіваємося, що припаде до душі і столичним театралам.
Друга вистава за п’єсою Павла Ар’є “Баба Пріся, або На початку і наприкінці часів”, він же і режисерпостановник. Павло побачив у нашому театрі народну артистку України Олену ГаллСавальську і сказав, що хоче поставити для неї виставу. Ця вистава в нашому репертуарі вже рік. Ми з нею їздили на гастролі в Португалію.
Крім цього представляємо виставу за п’єсою білоруського письменника Андрія Курейчика “Ображені. Росія”. Ця вистава вже побувала на кількох фестивалях. Вона дуже важлива для Херсонщини, тому що розвінчує російський міф, під впливом якого ще живе частина нашого населення”, — розповів генеральний директорхудожній керівник Херсонського театру ім. М. Куліша, народний артист України Олександр Книга.
Також пан Олександр згадав про досягнення театру за останній рік. На Херсонщині відбувся ХХй Міжнародний фестиваль “Мельпомена Таврії”, який тривав 10 днів. На цьому фестивалі 56 театрів із 11 країн показали більше 70 вистав. До участі в ХХІ фестивалі, що має відбутися з 17 до 26 травня 2019 року, вже зголосилися театри з Литви, Польщі, Ізраїлю та Словенії.
Театр має 4 сценічних майданчики. Інколи одночасно йде по 3 вистави. Загалом же за місяць показують не менше 40 вистав. А за сезон з’являється по 16 прем’єр.
Починаючи з серпня, театр брав участь у всеукраїнських і міжнародних фестивалях у Коломиї, Сіверськодонецьку, Одесі, Дніпрі, Києві, Кишеневі (Молдова), містах Друскінінкай і Васагінас (Литва). Зокрема на першому театральному фестивалі “Світогляд” у Сіверськодонецьку вистава “Лісова пісня” здобула перемогу в номінації “Краще музичне оформлення”. А на Міжнародному театральному фестивалі “Atspindys”, який відбувся у Литві, моновиства “Юда” за твором Лесі Українки отримала Гранпрі.
Незабаром херсонці вирушать на Міжнародний фестиваль сучасної драми в місті Брашев (Румунія), де покажуть виставу Костянтина Кеяну “Межа”, режисерпостановник Раду Гілаш.
У вихідні дні на вистави театру приїздить багато глядачів з сусідніх із Херсоном районів. А в планах трупи побувати з виставами у найвіддаленіших куточках Херсонщини. Цьому має сприяти нещодавно розпочатий проект “Театральний абонемент у бібліотеці”.
Першою на провідній драматичній сцені країни херсонці представили виставу “Кайдаш & Sons” за мотивами повісті Івана НечуяЛевицького “Кайдашева сім’я”.
Наступною показали комедійну трагедію “Баба Пріся, або На початку і наприкінці часів”.
У вересні на театральному фестивалі “Молоко”, що відбувався в Одесі, “Баба Пріся…” посіла перше місце. А виконавиця головної ролі народна артистка України Олена ГаллСавальська здобула перемогу в номінації “Краща актриса”.
Завершилися гастролі трагіфарсом “Ображені. Росія”, що являє собою відчайдушні монологи різних за соціальним походженням, національністю та вподобаннями людей. Кожен із цих 7 монологів — крик душі, бажання вижити за будьяку ціну в країні “повної демократії”. За рішенням режисера доля кожного з персонажів закінчується однаково трагічно. А в країні “демократії” продовжують лунати фальшиві лозунги.
“Ображені. Росія” — перша і поки що єдина в Україні постановка за однойменною п’єсою Андрія Курейчика. Як сказав автор: “Такий текст можна поставити тільки у вас”. Прем’єра відбулася в травні цього року, під час ХХго Міжнародного фестивалю “Мельпомена Таврії”. А вже у вересні вистава взяла участь у фестивалі “Коломийські представлення”.
Паралельно з гастролями вже вдруге відбулася зустріч акторів театру зі студентами Національного університету культури і мистецтв. Для студентів столичного вишу гості з Херсона показали моновистави “Монолог актриси”, яку виконала заслужена артистка України Олександра Тарновська та “Марія” у виконанні Вікторії Королько. Режисер обох вистав — Сергій Павлюк.
Фото надано театром

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment