Ювілей уславленого колективу

Едуард ОВЧАРЕНКО
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України з нагоди 100-річчя запросив шанувальників музичного мистецтва до Національного палацу мистецтв “Україна” на концерт, який став частиною великого ювілейного проекту. Отож слово Генеральному директору оркестру Олександру ГОРНОСТАЮ.

— Ми здійснили унікальний ювілейний тур, що складався з 24 концертів у 23 областях України. Намагалися охопити всю країну від сходу до заходу, від півночі до півдня.
До цього жодного разу не були у Сіверськодонецьку, Маріуполі, Херсоні, Миколаєві, Кривому Розі, Хмельницькому. В Одесі не були 10 років, Чернігові — 14, Ужгороді — 15, Чернівцях — 42 роки.
Спілкувалися не лише зі сцени, зустрічалися з колегами, шанувальниками творчості оркестру, обмінювалися досвідом і емоціями.
Майже в усіх містах виконували Другу симфонію Бориса Лятошинського, симфонічну поему Ференца Ліста “Мазепа”, три українські народні пісні в обробці Б. Лятошинського та три весільні пісні в обробці Мирослава Скорика. Пісні у супроводі оркестру виконувала солістка Національної опери України, заслужена артистка Наталія Миколаїшин. Також грали сюїту з балету Ігоря Стравінського “Жарптаха”. Наші солісти мали можливість виступити у тих регіонах, де народилися. Віталій Леонов — у Хмельницькому, Максим Грінченко — у Вінниці, Святослава Семчук — в ІваноФранківську.
Провести такий тур, попри його складність, було моєю давньою мрією. Внесли пропозиції до Міністерства культури України, нас підтримали, майже повністю оплатили всі витрати.
Ще однією моєю мрією було виступити з ювілейним концертом у Національному палаці мистецтв “Україна”. Обрали програму, зрозумілу для звичайного глядача. Добирали невеликі за розміром твори, знані й популярні, запросили зірок. Спеціальним гостем став наш давній партнер, народний артист України Анатолій Кочерга.
Дуже довго з оркестром співпрацює відомий український композитор Мирослав Скорик. Багато його творів уперше виконав саме наш оркестр. До ювілею М. Скорик написав твір, присвячений нашому сторіччю. Під час концерту відбулася світова прем’єра “Урочистої увертюри”. Також виконали “Купало Київської Русі” Євгена Станковича. Сучасна українська музика була представлена “Троїстими музиками” Левка Колодуба. Це дуже характерний твір. Отож було цікаво показити його аудиторії.
Якщо гастролі забезпечило Міністерство культури України, то по допомогу у проведенні концерту в Національному палаці мистецтв “Україна” звернулися до Українського культурного фонду. І хоча ми набрали 73 бали при необхідних 70, нам відмовили. На організацію концерту — оренду зали, рекламу тощо нам не вистачило 500 тисяч гривень, тому ми зараз у мінусі.
Але я щасливий, що святкування відбулося, що Президент України підписав Указ про відзначення наших артистів, які вже давно на це заслужили. За вагомий особистий внесок у розвиток українського музичного мистецтва, багаторічну плідну творчу діяльність та з нагоди 100річчя від дня заснування Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня нагородили художнього керівника оркестру Володимира Сіренка, а орденом княгині Ольги ІІІ ступеня — артистку Наталію Ізмайлову. Почесні звання “Заслужений артист України” присвоїли Миколі Артюшенку, Маркіяну Гудзію, Григорію Коздобі, Олексію Лі, Миколі Микитею і Дмитру Ульянову. Звання “Заслужений працівник культури” — Олександру Санцевичу, заступнику генерального директора, та Людмилі Федченко, керівникові музичної частини.
Днями відбувся наш концерт в Оперній студії Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського. Це був спільний українськопольський проект, присвячений 100річчю відновлення незалежності Польщі. До його організації долучився Польський інститут в Україні. Ювілейні концерти оркестру ще відбудуться в Національній філармонії України, далі працюватимемо згідно з нашим концертним планом. А завершиться сезон традиційними парковими концертами, які є нашим волонтерським проектом. Кияни і гості столиці дуже полюбляють ці концерти.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment