«Травіата» — подорож у часі

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
В Арт-центрі ім. Івана Козловського Національної оперети України відбувся вечір опери і кіно “Травіата”, присвячений одній з найвідоміших опер у світі.

Режисерпостановник Тетяна Зозуля розповіла: “Розпочалося все з проекту “Вечір опери і кіно”, присвяченого Івану Козловському. Ми оповідали про ті оперні фільми, в яких знімався Іван Семенович, — саме з нього розпочався український оперний кінематограф. Він першим ініціював 1936 року запис на платівку до фільмуопери “Запорожець за Дунаєм”, де співав партію Андрія. До того німе кіно супроводжував піаністтапер. Фактично “Запорожець” став одним з перших українських музичних фільмівопер.
21 грудня 2015 року, в день пам’яті Івана Козловського, ми поїхали на його малу батьківщину в Мар’янівку, що на Київщині. З нами були артисти Національної опери України, зірка театру і кіно Лариса Кадочнікова. Зробили чудовий концерт. А коли я монтувала відеофільм про цю подорож, то знайшла музику з опери Дж. Верді “Травіата”, яку виконував Національний оркестр народних інструментів України. Кращий музичний супровід до відео про подорож знайти було неможливо.
Ми вирішили зробити “Травіату” в червоному. Коли Віолета, помираючи, чекає на Альфреда, вона має бути в саме в червоному, вона не хоче, щоб він бачив її хворою. Вона чекає Альфреда і таки його дочекається. А в останню хвилину перед нею пройде все її життя — наче хтось відмотує назад кіноплівку.
Спочатку вона читає останній лист батька Альфреда — Жоржа Жермона. Потім до неї приходить Альфред. Після цього вони вирушають на бал, де Альфред її жорстоко образив. Він не знав, що її вчинок є наслідком домовленості з його батьком. А за цим — їхнє життя на віллі, де вони насправді були щасливі. Тобто, ми вирішили повернути “Травіату” у зворотний бік. Так вона у нас і йде.
Зібрали цікавий виконавській склад — артистів з різних театрів — солістів Національної та Муніципальної опер, Театру оперети, Оперної студії Національної музичної академії України. У виставу включили уривки з чотирьох кінофільмів. А задум у думці, що Віолета не помирає, а переходить в безсмертя. Чи може бути кращий фінал в історії про кохання?”
Справжнє музичне свято цього вечора на сцені Артцентру ім. Івана Козловського разом з лауреатом Шевченківської премії, народною артисткою України Ларисою Кадочніковою для слухачів подарували заслужені артисти Сергій Авдєєв і Микола Шуляк, а також лауреати міжнародних конкурсів Інна Гусєва, Ганна Коваль і Ольга Бурда. Неповторне враження від концерту створили і фрагменти з фільмів “Дама з камеліями” (режисер Джордж Кьюкор, США, 1936), “La Traviata” (Production at Teatro La Fenice, диригент Карло Ріцці, 1992), “La Traviata” (режисер Франко Енрікес, Італія, 1954) і “Травіата” (режисер Франко Дзеффіреллі, СШАІталія, 1982).

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment