У тридцять усе тільки починається

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото надані театром
У Центрі культури і мистецтв СБУ відбулися урочисті заходи з нагоди 30-річчя Київського академічного театру українського фольклору “Берегиня”.

Театр засновано 1988 року з ініціативи народного артиста України, лауреата Міжнародної премії ім. Івана Огієнка Миколи Буравського. До створення колективу долучилися Національні спілки письменників та композиторів України, а також Інститут фольклору та етнографії ім. Максима Рильського.
У святковий день лунало багато привітань. Від Національної всеукраїнської музичної спілки та ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка артистів привітав заслужений працівник культури України Петро Андрійчук, зазначивши, що “Берегиня” черпає свою творчість з глибинних народних джерел, а потім ці твори з успіхом виконують Національний заслужений академічний український хор ім. Григорія Верьовки та Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. Павла Вірського, вони надихають на створення нових опер Євгена Станковича.
За словами заступника начальника департаменту культури КМДА Миколи Шуляка, поєднавши слова, музику і танці, митці “Берегині” показують найхарактерніші риси українського народу: життєрадісність, любов до задушевної лірики і дотепний гумор.
З музичним привітанням на свято завітали колеги “Берегині” — Народний чоловічий хор “Чумаки” Товариства “Знання України”, який теж нещодавно відзначив своє тридцятиріччя. Ще одним музичним подарунком став виступ керівника фольклорного ансамблю “Кралиця”, професора Івана Синельникова та заступника декана музичного факультету Київського національного університету культури і мистецтв Валентини Синельникової, яка віддала “Берегині” багато років життя. Серед тих, кому “Берегиня” дала путівку в творче життя, сьогодні багато зірок. І нині в театрі служать 15 випускників Київського національного університету культури і мистецтв.
Ведучий концерту, заслужений артист України Володимир Голосняк вручив подяки Міністерства культури України за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, високу професійну майстерність та з нагоди 30річчя “Берегині” Анатолію Пахомову, Олексію Черняку, Надії Буравській, Володимиру Конягіну та Антоніні Бригінець. Також солісти театру отримали подяки від голови об’єднаної профспілки працівників театральновидовищних підприємств Людмили Лук’янчук.
Колектив “Берегині” привітав третій Президент України Віктор Ющенко: “Берегині” 30 років. Усе тільки починається. Але колектив уже багато зробив. Артистам бажаю многих і творчих літ. Тут зібралося багато небайдужого українського люду. Я знаю, що нас меншість, а малоросів більше. Але кожен день праці дає нам перемогу. З’являються маленькі українці, які підростуть і боротимуться за вільну Україну”. Високоповажний гість подарував театру “Берегиня” поліські рушники зі своєї колекції.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment