Щире свято для душі

Марія ПОРОХ,
член Клубу інтелігенції ім. І. Пелипейка та РО “Просвіта”
Нещодавно у рамках місячника “Просвіти” в Кутській ЗОШ I—III ступенів відбулася презентація книжки “Тарас Мельничук у спогадах Миколи Близнюка: інтерв’ю Василя Глібчука”, яка побачила світ у Косівському видавництві “Писаний Камінь” до 80-річчя поета.

У цьому інтерв’ю — щирі й правдиві епізоди з життя та творчості письменника-дисидента, лауреата Шевченківської премії Т. Мельничука.
Співавторами книжки є Микола, Близнюк та Василь Глібчук. Художнє оформлення здійснив Антон Григорук.
Василь Глібчук — відомий журналіст, Микола Близнюк — поет, автор 15 поетичних видань, член НСПУ, лауреат премій імені Тараса Мельничука “Князь роси” та імені Михайла Павлика, Антон Григорук — художник, живописець і графік, член НСХУ, викладач, автор портретів відомих людей, зокрема Миколи Близнюка і Тараса Мельничука.
На літературне свято прибули Аделя Григорук — голова районної організації НСЖУ, дослідниця творчості Т. Мельничука, автор книжки “Микола Близнюк: нарис творчості” та статей про його поезію; Василь Шкурган — голова Косівського осередку НСПУ, поети Ігор Маковійчук та Марійка Лазарович, члени Клубу інтелігенції та РО “Просвіта” Надія Пасічняк, Марія Порох, Богдан Чепига, Маркіян Ковалюк, Лук’ян Юсипчук, Надія Гаргай, Марія Панчук, учителі та учні Кутської ЗОШ, Галина Литвиненко-Бричкова — мати поетеси Вікторії Абу-Кадум, активістки ГО “Українська Хата в Йорданії”.
Святкове зібрання вели Лук’ян Юсипчук, директор Кутської ЗОШ, та заступник директора Надія Гаргай. Учні школи представили літературну композицію “Мені не треба десять сонць, живу тобою, Україно”. Надія Гаргай так побудувала сценарій, що присутні не лише ознайомилися з новою книжкою про Тараса Мельничука, а й зі сторінками творчості автора спогадів, свого земляка-кутчанина Миколи Близнюка. Діти декламували його вірші, співали пісні на його слова, покладені на музику Н. Гаргай в обробці Маркіяна Ковалюка.
Василь Глібчук дав високу оцінку творчості Миколи Близнюка; Лук’ян Юсипчук відзначив, що мистецька Косівщина, вихідцем з якої є Тарас Мельничук, багата талантами і славиться видатними людьми, лауреатами премій імені Т. Шевченка, М. Павлика, І. Пелипейка, М. Підгірянки, Т. Мельничука.
Микола Близнюк подякував усім причетним до цієї літературної події і завершив виступ про незабутнього друга Тараса спогадом “Навколо немає мами” та своїм віршем “Князь роси”. Власну поезію читали Аделія Григорук, Надія Пасічняк, Ігор Маковійчук.
Яскраво виступили учні під музичний супровід Маркіяна Ковалюка та Світлани Павлюк.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment