Казковий світ вишивки

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Музеї гетьманства працює виставка “Вишитий живопис Лідії Гончарук”, на якій мисткиня представила свої роботи, створені в різні роки.

Лідія народилася в історичній частині Києва — на Подолі. Малювати почала рано, але присвятити своє життя суто творчості не вдалося. Вищу освіту здобула в Київському політехнічному інституті.
До вишивки приходила поступово. Спочатку це були невигадливі букетики і картини. Згодом на своїй раритетній швейній машинці “Чайка” Лідія навчилася перекладати мовою шовку мазки художників, змішуючи їх, немов фарби, працюючи голкою, як пензлем або олівцем.
За багато років у неї склалася своя особлива техніка виконання. Ніжна шовкова нитка з точністю до відтінку передає всі мазки і штрихи великих майстрів живопису від епохи Ренесансу до нашого часу.
Краса старовинних вуличок рідного міста та дитячі спогади привели Лідію до створення вишивок на власні сюжети. Так з’явилися картини із засніженими куточками Лаври і Києва, мальовничими краєвидами України. А вишукана середньовічна вишивка — до створення вишитих скриньок.
Всі вишивки створені в єдиному екземплярі, частина з них перебуває у приватних колекціях в Україні та країнах Європи.
Новий етап творчості Лідії Гончарук розпочався після Революції Гідності. По-новому усвідомила минуле і сучасне України. Захопилася козацькою тематикою. Перед тим, як розпочати вишивку, вивчає біографію художника, сюжет якого бере до роботи, епоху, в яку він жив і творив.
Першою була колективна виставка “Золоті майстри ключів”, а у лютому 2018 року відбулася перша персональна виставка в Центрі української культури і мистецтва. У вересні відбулася друга персональна виставка в обласному краєзнавчому музеї, що в Білій Церкві. На створення нових робіт надихнула чарівна природа Олександрійського дендропарку.
Виставка “Вишитий живопис Лідії Гончарук” представляє понад двадцять картин за мотивами творчості майстрів живопису від епохи Відродження до наших днів. Тільки коли торкаєшся до її картин, то розумієш, що це не фарба, а шовк, який відтворює всю палітру відтінків. Саме шовк додає тепла та блиску оригіналу.
Відвідувачі виставки мають змогу оцінити красу чарівних жіночих портретів Ренуара і Вермеєра, ніжні троянди Катаріни Кляйн, вишукані натюрморти та букети, пейзажі Шишкіна та Крижицького. Частина робіт присвячена історії України. Це відомі пейзажі Архипа Куїнджі та Петра Левченка, портрети славетних військових діячів отамана Івана Сірка та полковника Івана Богуна.
Після анексії Криму почала шукати сюжети з історії півострова. Згодом з’явилася робота за картиною Сергія Васильківського “Бахчисарай”, на іншій відтворене одне з відомих полотен Айвазовського. Також на виставці представлено картини, створені за світлинами з видами Києва, яким понад 100 років.
Лідія Гончарук має багато творчих планів. Наразі працює над вишитими портретами своїх близьких. А виставка у Музеї гетьманства надихнула на нові творчі пошуки. Майстриню зацікавила постать останнього гетьмана України Павла Скоропадського. Зараз шукає портрет цієї видатної історичної постаті, який би могла відтворити за допомогою шовку. А вже зовсім скоро у Центрі української культури та мистецтва відкриється її нова персональна виставка.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment