Цих днів не змовкне слава

Петро ШВЕЦЬ,
член Національної спілки журналістів України
Цей відомий вислів цілком відповідає ідейному задуму книги, яку нещодавно випустило видавництво “Український пріоритет”, — “Народжені перемагати. Проза, поезії, п’єси”. Її автор Сергій Мартинюк, родом з Одещини (м. Балта), — публіцист, прозаїк, поет, громадський діяч, учасник подій на київському Майдані Гідності.

Автор описує події на Майдані, конкретні епізоди, створюючи художні образи реальних учасників тих подій. За словами письменника, який прагне розкрити ідею справедливості борні майданівців, “Ми повинні створити нову націю із попелу старої”. І підтверджує своє пріоритетне правило, якого дотримується у всіх своїх вчинках і письменницьких оповідях, пишучи про Українців з великої літери у попередніх книгах “Горжусь, что я Украинец”, “Я — Українець і маю розум Переможця”, “Здобули волю — здобудемо долю”, “З Україною в серці”. Сергій Мартинюк свято виконує батьківський заповіт: “Дій так, щоб тобою пишалися діти”.
У книзі “Народжені перемагати” особиста доля автора (не як художнього персонажа) ненав’язливо постає у нерозривній сув’язі з долею рідної України, що здобула свою незалежність ціною величезних жертв, загублених за любов до свого краю кращих синів і дочок, які не могли терпіти нищення рідної мови, традицій свого народу, його минулого, були гордими і нескореними.
Нині все вже позаду, але й зупинятися не час. Треба творити, будувати, пам’ятати і примножувати нашу славну історію, яку тривалий час перекреслювали, паплюжили, перекручували ті, хто не має своєї.
В автора оригінальний хід думок, особливе мислення з поєднанням фактів минулого із сьогоденням, простий і зрозумілий виклад. Читаєш книгу — і дивуєшся простоті й глибині думок, вмінню заглянути у майбутнє. Оригінальність його художніх, а точніше — художньопубліцистичних оповідей (зокрема і п’єс) відчувається вже у їхній композиційній побудові (зокрема, з епіграфами, прологами, епілогами й так званими постскриптумами), в архітектурній специфіці творів, включаючи деякою мірою і репортажність, стислість і доступність, захопливість і несподівану часом ліричність, як, скажімо, у замальовках з життя рідного краю.
Книжка — безцінний життєпис нашої борні за кращу Україну. У ній — усе про Майдан, про кожного з нас. І це — і у передмові “Від автора”, і у публіцистичних замальовках, у віршах та п’єсах циклу “Відгомін Майдану”.
Ці віршовані рядки автора нікого не залишають байдужим:
Які страждання пережили:
Страшну війну, голодомор…
Та кров текла у наших жилах
Всім ворогам наперекір…
Ми з вами сильні, самостійні,
Упевнені і горді ми,
Бо ж українці — люди вільні,
Ми волі прагнем — не тюрми.
Гуртом йдемо — не поодинці,
Так закликає нас життя.
Шануймось, славні українці!
Ми гідні слави й майбуття!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment