«Зоряна» опера

Едуард ОВЧАРЕНКО
Лютий у Національній опері України обіцяє бути надзвичайно “зірковим”. Поціновувачів оперного та хореографічного мистецтва очікує безліч приємних зустрічей з улюбленими виконавцями та знайомство з новими солістами, запрошеними до столиці завдяки проекту “Українські оперні зірки у світі”. У “зоряному десанті” — Людмила Монастирська, Ольга Микитенко, Олександр Пушняк, Ірина Житинська, Олексій Пальчиков, Тарас Конощенко.

Балетна трупа театру після тріумфальних паризьких гастролей у Theatre des Champs Elysees, Opera de Paris теж не забула про своїх шанувальників. Справжнім подарунком усім закоханим 14 лютого стане балетна вистава на музику Сергія Прокоф’єва “Ромео і Джульєтта”. 1991 року саме київську постановку рішенням ЮНЕСКО було визнано кращою інтерпретацією цього твору і нагороджено медаллю. Продовженням теми безмежного кохання стане балет “Раймонда” (19 лютого), створений за мотивами лицарської легенди, своєрідний гімн людських почуттів.
Яскрава, весела постановка за мотивами казки Олексія Толстого на музику Юрія Шевченка “Буратіно” (23 лютого) не залишить нікого байдужим. А виконанням поеми про людські страждання і незмінну віру в майбутнє — “Реквієм” В.А. Моцарта — 20 лютого Національна опера України вшанує пам’ять Героїв Небесної Сотні.
Детальніше про оперні події лютого розповів головний режисер театру Анатолій Солов’яненко:
“1 лютого оперою “Травіата” відзначить свій ювілей провідна артистка театру, народна артистка України, лауреат Шевченківської премії Ольга Нагорна.
8 лютого шанувальники таланту Людмили Монастирської матимуть можливість почути її в головній партії в опері Дж. Пуччіні “Манон Лєско”. Ця вистава стане дебютною для Сергія Пащука (Кавалер Ренато де Гріє) та Андрія Маслакова (Геронт де Равуар), а Геннадій Ващенко поновить у своєму репертуарі партію Лєско, брата Манон.
9 лютого у виставі “Іоланта” візьме участь ще одна гостя — Ольга Микитенко. Вистава також буде позначена дебютом провідного артиста театру Сергія Магери у партії Короля Рене, а партію ЕбнХакіа виконає корифей українського вокального мистецтва Іван Пономаренко.
22 лютого в опері Дж. Пуччіні “Тоска” разом з Оксаною Крамарєвою (Флорія Тоска) та Дмитром Кузьміним (Маріо Каварадоссі), київський глядач матиме можливість познайомитися з нашим співвітчизником Олександром Пушняком (Барон Скарпья), який уже кілька сезонів успішно працює у Веймарській опері (Німеччина).
24 лютого оперою Ж. Бізе “Кармен” Національна опера України відзначить 85річчя від дня народження видатного українського оперного співака і педагога Віктора Куріна. Головну партію виконає учениця Майстра Ірина Житинська, яка активно працює в європейських театрах. Головні партії виконають Андрій Романенко (Хозе), Геннадій Ващенко (Ескамільо), Тетяна Ганіна (Мікаела). У виставі також візьмуть участь учні В. М. Куріна — солісти театру Дмитро Агєєв (Цуніга) та Олександр Бойко (Данкайро).
27 лютого у виставі “Любовний напій” шанувальники оперного мистецтва матимуть ще одну нагоду познайомитися з двома солістами, які вдало працюють на європейських оперних сценах — Олексієм Пальчиковим (Неморіно) та Тарасом Конощенком (Дулькамара)”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment