Тематичне різноманіття і жанрове розмаїття

Відома українська художниця, просвітянка, волонтерка Марина Соченко майже тридцять років плідно працює в галузі образотворчого мистецтва. В її творчому доробку — 45 персональних виставок, участь у більш ніж 50 міжнародних та всеукраїнських виставках. Вона двадцять років викладає в Національній академії образотворчих мистецтв і архітектури (старший викладач кафедри живопису). Світоглядні засади її творчості оригінальні й неповторні, глибоко занурені в національні традиції, патріотичні. Художниця поєднує високий професіоналізм з активною громадянською позицією.

Ці риси таланту Марини Соченко особливо яскраво розкриває ювілейна ретроспективна виставка, що відкривається 7 лютого в муніципальній Галереї мистецтв Деснянського району м. Києва. Цього разу в експозиції вона представила 87 творів, створених протягом тридцятирічної творчої діяльності — від ранніх до останніх.
Зокрема художниця представляє свою дипломну картину “Весільний коровай” 1989 р.; дипломну роботу аспірантури Академії мистецтв — триптих “Світе ясний, світе тихий”; “Гусячий рай”. Марина багато років працює над серією полотен на тему українських народних пісень, Різдвяним цик­лом, пейзажами Києва, портретами, натюрмортами. Натхненним джерелом для написання багатьох робіт для Соченко є мальовниче село Потік на Київщині, де вона має творчу майстерню в успадкованій бабусиній хаті. Прекрасні картини з народного життя створено саме там.
Експозицію нинішньої виставки поповнюють і нові твори 2017—2018 років: “Пам’яті Бойчука” та “Молімся за Україну”, присвячені Леопольду Ященку і його славетному народному хору. Сюди ж увійшла частина робіт з інших її персональних попередніх тематичних виставок: “Борітеся — поборете”, “Обличчя Майдану”, “Воїни Світла”, “В своїй хаті — своя правда, і сила, і воля”, “Заради майбутнього України”, “До Дня Збройних Сил України”, “Ніхто крім нас” та ін.
На виставці представлено також історичні портрети героїв визвольних змагань за незалежність України початку ХХ століття.
Коли почалася нинішня російсько-українська війна, художниця, яка була активним учасником Революції гідності, ходила до поранених бійців у госпіталі, допомагала, а ще — малювала портрети поранених, добровольців, які пішли на фронт просто з Майдану. Вони розповідали про загиблих побратимів, а довідавшись, що перед ними художник, просили намалювати їх. Так виникла галерея образів героїв, які віддали життя заради майбутнього України. На цій виставці представлена, зокрема, картина “Вічна слава Героям”, присвячена полеглим бійцям добровольчого батальйону “Донбас”.
За просвітянським проектом у складі високомобільної групи центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України художниця виїздила на передову лінію фронту. Там вона написала 65 пастельних портретів героїв, захисників України.
— Бійці, їхнє фронтове братерство, не просто вражають силою духа, переконаннями, — розповідає Марина Соченко, — а й вчать мудрості, якої треба вчитися роками, а то й все життя.
Невелика частина фронтового творчого доробку портретного жанру Соченко також увійшла до експозиції. Вона представляє героїчну сторінку новітньої історії України, яка рясніє жертвами наших кращих синів і дочок, які героїчно борються за територіальну цілісність, свободу і незалежність рідної країни.
Мисткиня започаткувала ще один просвітянський проект — “Волонтери — дітям”, у рамках якого проводить серію виставок у школах Києва “Заради майбутнього України”. Їхня мета — патріотичне виховання дітей, навернення їх до історичного коріння, прищеплення любові до мови і культури України.
А нещодавно на Аскольдовій могилі у військовій каплиці “Воздвиження Хреста Господнього” художниця створила монументальний розпис “Покрова Пресвятої Богородиці”, присвячений героям, полеглим за Україну. Вона виписала 55 портретів героїв визвольних змагань за незалежність України від часів Київської Русі, козаччини, УНР, УПА до новітньої російсько-української війни. Серед них портрети героїв Небесної сотні, добровольців, кіборгів, воїнів ЗСУ. Цей проект є початком втілення ідеї створення національного Пантеону військової слави України. Робота над розписом триває.

Власн. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment