Донецький «Степ/ Step»

Валерій РОМАНЬКО,
голова Донецької обласної організації НСКУ
Перше число історико-краєзнавчого та літературно-мистецького альманаху “Степ/ Step” з підзаголовком “Нескорений український Донбас” презентували 9 лютого у міській бібліотеці імені В. Маяковського міста Краматорська.

Нелегкий шлях пройшло перше число альманаху. Та й назви мінялися: “Сіверський Дінець”, “Донецька вежа” і, нарешті, “Степ/ Step”; відпадали фінансові спонсори, які обіцяли допомогу у виданні, а потім забували про ті обіцянки…
І тоді, об’єднавши зусилля, краєзнавці, письменники, члени ГО “Товариство імені Олекси Тихого” віднайшли кошти у доброчинців, відправили рукописи до Львова, де швидко зробили макет та видрукували таке довгоочікуване та вистраждане перше число альманаху. Ми вдячні побратимам з Галичини за порозуміння та допомогу — видання здійснено в типографії ПП “Ліана-М” — “Левада” міста Львова.
До детального аналізу змісту видання звернувся Почесний краєзнавець Донеччини Є. Шаповалов, який і був укладачем альманаху. Він відзначив: “Мета видання — всупереч московським пропагандистам і їхнім місцевим служкам показати правдиву історію краю. Донбас завжди був український. І те, що сюди на роботи було завезено масу народу з усіх кінців колишнього СРСР, не робить його менш українським. Всі, хто приїхав до нас на Донбас, повинні його любити й поважати, як свою батьківщину. В іншому випадку буде те, що почалося в 2014 році”. Євген Шаповалов наголосив на актуальності статті земляка Олекси Тихого “Думки про рідний Донецький край”, яку вміщено в альманасі. А стаття самого Євгена Шаповалова має назву “Ті, що розпинали Стуса” і розкриває істинне обличчя адвоката Віктора Медведчука, який на суді був призначений захисником В. Стуса.
Свої матеріали проаналізували краєзнавці О. Максименко з Краматорська, Д. Білько з Дружківки, член НСПУ Ю. Доценко з Краматорська. На презентації йшлося й про інші матеріали членів НСКУ: Є. Фіалка (Дружківка) “Прапор і честь” — про земляка Анатолія Водолазького, який не побоявся підняти прапор на міській площі в період окупації Дружківки; Р. Мазохи (сел. Гродівка Покровського р-ну) — про фотографа Марка Залізняка, який зафіксував важливі сторінки історії рідного краю. Аналізували й інші матеріали альманаху.
На завершення презентації з цікавою темою “Оунівське підпілля на Донеччині” виступив автор однойменної статті дослідник О. Добровольський.
Враховуючи пропозиції (більше поміщати гостру публіцистику про історію і сьогодення донецького краю, яка б всупереч московській пропаганді показувала правдиву історію краю, який завжди був українським і боровся за європейські цінності; друкувати літературно-художні доробки письменників-земляків), а також відчуваючи велику зацікавленість у виданні і членів редколегії, і читачів-земляків, особливо краєзнавців, бібліотекарів та освітян, віриться, що другий номер історико-краєзнавчого видання буде здійснено найближчим часом. Адже підготовка вже розпочалася.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment