Погляд Роксоляни

Американка з українським серцем, тонким мистецьким хистом, волонтерською душею.

Наталя ГУМНИЦЬКА,
М. Львів

Ці слова стосуються неймовірно красивої, тендітної, талановитої, цілеспрямованої і успішної жінки — Роксоляни Тим’якЛончини, виставка фотокартин якої днями відкрилася у славетній Фотогалереї Василя Пилип’юка під тематичною назвою “Від Романа до Йордана”. Народилася у далекому НьюЙорку в інтелігентній патріотичній родині українських емігрантів. Передана батьками любов до України, українських традицій глибоко закорінилася у серці Роксоляни. Щойно Україна відновила незалежність, п. Роксоляна відвідала Україну як учасник гуманітарної місії “Медицина на колесах”, лікувала дітей, читала лекції лікарямстоматологам. Відтоді її волонтерські відвідини України стали регулярними. Особливо допомагала дітямсиротам. Їхні обличчя збудили особливий інтерес до фотографії, якою, як і медициною, професійно цікавилася впродовж життя. Зображення їхніх ликів лягли у зворушливу виставку “Дитинство, позбавлене барв”, що викликала резонанс в Українському Національному музеї у Чикаго і спонукала до створення однойменного фонду для допомоги дитячим будинкам в Україні. За активну волонтерську і мистецьку діяльність 2002 року п. Роксоляну було номіновано Американською жіночою організацією на звання “Визначна жінка — лідер у мистецтві”. Разом зі своїм чоловіком лікарем Василем Лончиною (братом владики Гліба Лончини) від Українського Конгресового Комітету Америки неодноразово була спостерігачем на виборах Президента України, враження від яких лягли в її книжку “Поклик сумління”. За плечима п. Роксоляни декілька фотовиставок, які вражають глядача не лише мистецькою довершеністю, а й своєю тематикою, в якій — непідробна дієва любов до України, небайдужість до проблем українського суспільства. 2010 року в Києві, Львові, Харкові з успіхом відбулася її виставка під промовистою назвою “З любов’ю до України”. А ще вкрай важлива і для сьогоднішнього Львова (і не лише Львова!) фотовиставка “Вивіски у Львові: відмова від рідного”, якою вона намагається розбудити нашу любов до рідного слова, очистити нашу солов’їну мову від різних “ізмів”.
А сьогоднішня виставка є відголоском Різдвяних свят, вражає неймовірно витонченим мистецьким хистом, спостережливістю до казкових, магічних візерунків, які створила МатінкаПрирода. Цікава і сама техніка зображення фотографій на металі, яка ще більше увиразнила ці картини “зимового пензля”. А ще вразила добірка прекрасних віршованих рядків до кожної картини, зокрема таких поетів, як Рильський, Сосюра, Лепкий, Антонич, Костенко, Жадан…
Неймовірно шляхетна публіка була захоплена і роботами Майстрині, і душевною атмосферою, кодою якої став цикл колядок у чудовому виконанні Квінтету P&P із Гарнізонного храму Петра і Павла. Фотогалерея Василя Пилип’юка ожила в руках його сина Володимира. Її окрасою у ці лютневі дні стала фотовиставка вірної дочки української землі, хоча і народженої у далекій Америці. Велика подяка п. Роксоляні та п. Василеві за їхню подвижницьку волонтерську діяльність. На завершення слід додати, що п. Роксоляна залишає ці картини для благодійного аукціону, гроші від якого підуть на підтримку дітейсиріт воїнів АТО. Шляхетний вчинок! Не будьмо байдужі! Долучаймося!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment