Урожайний лютий

Наталя СОЛОДКА,
відповідальний секретар Хмельницької міської “Просвіти”

Багатим на події просвітянського життя для Хмельницького міського Товариства української мови імені Тараса Шевченка “Просвіта” став лютий.
Передусім — відзначення 30-річчя Товариства української мови імені Тараса Шевченка.
Голова Хмельницької міської “Просвіти” Зоя Діденко була учасницею першої республіканської конференції ТУМу, що, фактично, відновило “Просвіту” в Україні.
На урочистому засіданні правління та в програмі обласного радіо “Оберіг” вона нагадала, що 11—12 лютого 1989 року в Будинку кіно в Києві відбувся перший прорив демократичних сил України — установчі збори ТУМу. Вершився він під девізом “Мово, будь!”, який проголосив славетний письменник Олесь Гончар.
Відтоді й дотепер Товариство утверджує українську мову в усіх ділянках суспільного життя.
Голова обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” Віталій Міхалевський поділився гарними враженнями від відзначення ювілею ТУМу в Києві. А члени обласного правління Ніна Шмурикова та Любов Сердунич подарували свої нові видання.
Добре слово про діяльність Товариства у місті Хмельницькому прозвучало під час проведення відеолекторіїв на тему “Рідна мова, як рідна мати” в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького та Головному управлінні національної поліції України в Хмельницькій області. Вчительки української мови та літератури Оксана Мандзюк (НВК № 10) і Лілія Олійник (СЗОШ № 21) розповіли прикордонникам і поліцейським про Міжнародний день рідної мови, що відзначається 21 лютого, та вшанували світлу пам’ять української поетеси-патріот­ки Олени Теліги, розстріляної фашистами в Бабиному Яру 21 лютого 1942 року.
Не забули хмельницькі просвітяни й про Міжнародний день дарування книг бібліотекам. Хмельницькій обласній науковій бібліотеці подарували майже дві сотні книжок — половина з них видрукувана українською діаспорою.
Щиро зраділи хмельницькі просвітяни повідомленню письменника, громадського діяча Богдана Теленька про те, що цьогорічним лауреатом премії імені Якова Гальчевського у номінації “За відродження традицій вітчизняного меценатства” став почесний просвітянин, президент корпорації “Оболонь” Олександр Слободян — українець не лише за національністю, а й за світоглядом, активною діяльністю у відродженні української економіки і, що найважливіше, національної ідеї та правдивого українського духу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment