Відкривається «мозковий центр»

Депутат Міхал Боні у Європарламенті разом з проректором Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимиром Бугровим, представниками освітніх закладів та громадських організацій і народними депутатами України 30 січня презентували концепцію створення Європейського інституту в Києві при КНУ імені Тараса Шевченка.

“У лютому минає п’ять років від пам’ятних подій Євромайдану 2014 року. Саме в Києві заради спільних цінностей Європи та України молоді українці гинули під прапорами Європейського Союзу. Ось чому так важливо посилити розвиток демократичної думки інтелектуальним осередком, “мозковим центром” (Think Tank), — наголосив Міхал Боні.
Європейський інститут у Києві повинен стати “мозковим центром”, який шляхом незалежної експертизи та створенням програм європейської інтеграції України зміцнить фундамент стратегії розвитку країни. “Це стане майданчиком для громадських дебатів та співпраці з неурядовими центрами, що посилить розвиток громадянського суспільства. Важливим завданням Інституту та Університету є навчання службовців і працівників місцевого самоврядування в процесі інтеграції до Європейського Союзу” — відзначив проректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров.
“Нам потрібні в Україні експертні знання в реформуванні держави, потрібні програми співробітництва з Європейським Союзом, Інститут є чудовою платформою для цього”, — сказав депутат ВР України Артур Герасимов.
Підтримку створенню Європейського інституту висловили й європейські депутати, які зазначили, що саме зараз країни-члени ЄС повинні створити і розбудовувати фундамент демократії, а цьому слугує освіта.
“Дуже важливо, щоб наші партнери в ЄС мали правдиву інформацію про те, що відбувається в Україні, тому сьогодні в Брюсселі українська делегація разом з великою кількістю євродепутатів обговорювали ініціативу створення Європейського інституту на базі КНУ імені Тараса Шевченка. Цей амбітний проект готові підтримати не тільки солідні європейські інститути, а й представники міжнародного бізнес-середовища” — підсумував депутат Верховної Ради Сергій Березенко.
Європейський інститут охоп­люватиме такі напрями діяльності: освіта студентів у галузі європейських студій, права, економіки та соціології. Другим компонентом буде підготовка кадрів державних службовців та представників органів місцевого самоврядування, експертів неурядових організацій, а також здобуття досвіду в отриманні коштів від програм ЄС. Основ­ним напрямом роботи Інституту як “мозкового центру” буде творення незалежної експертної публічної дискусії, опрацювання програм та стратегій розвитку України, а також моніторинг економічних та політичних процесів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment