Найзагадковіша кінопрем’єра

Едуард ОВЧАРЕНКО
У Національний кінопрокат вийшов драматичний містичний фільм-трилер “Ефір”. Стрічку за власним сценарієм поставив польський режисер Кшиштоф Зануссі.

Фільм створено у копродукції України, Польщі, Угорщини та Литви за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Польського інституту та Міністерства культури Польщі, Угорського та Литовського кіноінститутів.
Дія фільму розгортається напередодні та на початку Першої світової війни в Австро-Угорській імперії, до якої на той час входила частина України. Головний герой картини — військовий лікар — зухвало проводить наукові експерименти з ефіром. Його мета — отримати безмежну владу над людьми, над їхнім тілом і волею. Ціна успіху — віддати душу темряві…
Виробництво стрічки розпочалося ще позаторік. Зйомки відбувалися в Польщі, Україні, Угорщині та Італії.
Напередодні української пре­м’єри відбулася зустріч творців картини з представниками ЗМІ.
— За першою освітою я фізик і мене завжди цікавив матеріальний світ, — розповідав Кшиштоф Зануссі. — Але я добре розумію, що матерія — це не єдина річ, яка нас оточує. З іншого боку, я представник того покоління, яке відчуло на собі війну і комунізм. І якщо говорити з перспектив нашого сьогодення, то потрібно подумати про те зло, яке завжди може нас очікувати. І усобленням зла може бути людина, яка має вельми інтелігентний вигляд. Наш фільм — одна з новітніх версій про Фауста. У цій стрічці, зробленій про поляків, лише один позитивний герой. І він — українець.
Протягом усього життя знімаю фільми, в яких хочу показати щось більше, ніж матеріальний світ. Починаючи з ХХ століття, наш світ зазнав великих змін, але в ньому ще залишилося багато нерозкритих таємниць.
Дуже багато зйомок відбувалося в Україні. У фільмі грають прекрасні українські актори. Те, що в роботі над фільмом взяло участь кілька держав, підкреслює нашу силу в об’єднаній Європі.
“Граю простого хлопця з українського села, який намагається не зрадити собі і своїм почуття. Особ­ливо перевтілюватися не доводилося, адже по суті граю сам себе.
Навчався у Національному університеті театру, кіно і телебачення ім. Івана Карпенка-Карого. Як активного учасника Євромайдану мене мали заарештувати, і я втік до Польщі. Спочатку навчався на курсах польської мови, потім отримав стипендію як людина, яка постраждала на Майдані. Наразі в цій країні здобуваю акторську освіту, а Кшиштоф Зануссі — один із моїх викладачів. Саме він мені запропонував взяти участь у кастингу на роль українця, який добре знає українську та польську мови. Працювати з цим режисером надзвичайно цікаво. Під час зйомок у нас завжди відбувався конструктивний творчий діалог. Фільм “Ефір” — це мій дебют у кіно”, — зізнався актор Остап Вакулюк.
Міністр культури України Євген Нищук у своєму виступі зауважив, що цей фільм — значний крок на шляху визнання українського кіновиробництва у світі, це велика довіра до України збоку європейських та світових партнерів. Також запросив Кшиштофа Зануссі провести майстер-класи в Національному університеті театру, кіно і телебачення. На переконання голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка, співпраця України і Польщі в галузі кіно — це приклад того, як потрібно розвивати нашу співпрацю в інших напрямах. А директор Польського Інституту в Києві Бартош Мусялович підкреслив, що кінематограф — одна із найефективніших комунікаційних сфер. І чим більше буде таких спільних проектів, тим більше ми знатимемо один про одного.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment