Небесна сотня завжди з нами

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото надані театрами
Київський академічний театр українського фольклору “Берегиня” запросив на театралізований концерт “Небесна сотня з нами”. Автор програми, член ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка, народний артист України Микола Буравський, присвятив її подіям Майдану 2013—2014 років.

У програмі прозвучали найкращі народні козацькі твори, історичні, патріотичні, чумацькі, ліричні пісні з поєднанням танцювальних композицій — козацької, похідної, куліша, греця, гопака та інших танців під супровід оркестру народних інструментів театру, що відображають національнопатріотичний дух українського народу та покликані сьогоденням нашої держави, наповнені свободою та гідністю.
За словами Миколи Буравського, задум створити програму “Небесна сотня з нами” виник ще у лютому 2014 року, коли побачив труни із загиблими учасниками Революції гідності. Невдовзі почали працювати над цим проектом. І вже п’ятий рік поспіль театр “Берегиня” запрошує всіх небайдужих 20 лютого вшанувати пам’ять наших героїв. Вхід на цей театралізований концерт завжди вільний. Два роки тому театр був на гастролях на Тернопільщині, і там глядачі найчастіше замовляли саме цю програму.
Розпочали концерт з пісні “Пливе кача”, при виконанні якої в пам’яті відразу зринають трагічні події, що відбулися п’ять років тому. Продовжила тему вшанування героїв Небесної сотні пісня “Плач над загиблими синами”.
Програма стала своєрідним екскурсом в історію України, яка завжди була дуже багатою на буремні події. Прослідковується шлях боротьби за незалежність нашої країни від найдавніших часів до сьогодення. Одне з центральних місць у концерті належало поезії Тараса Шевченка, адже кожну історичну події в житті українського народу можна проілюструвати його пророчим словом. Особливо урочисто цього вечора звучали вірш “Розрита могила” та уривок з поеми “Гайдамаки”. (До речі, у дні відзначення 205річчя від дня народження Кобзаря “Берегиня” представить літературномузичну композицію “Любіться, брати мої” на слова Тараса Григоровича, під час якої також прозвучать улюблені пісні Шевченка).
Цьогоріч до програми додали пісню “Світе ясний, світе тихий”. Чимало вдячних оплесків отримав оркестровий номер “Дводенцівка” у виконанні оркестру театру під керівництвом Юрія Мілевського. А серед виконавців особливо запам’яталися заслужені артисти України Анатолій Пахомов, який виконував роль отамана, та Надія Буравська. Чимало маловідомих фактів з історії українського народу можна було дізнатися від ведучого концерту Валентина Великорода.
У планах “Берегині” окрім “Славних хлопцівзапорожців” — робота над програмою “Поліська легенда”, в якій буде використаний самобутній фольклор поліського краю. Не так давно репертуар театру поповнили дитячі вистави “Зелена гора” і “Новорічні пригоди”. А невдовзі тут інсценізують українську народну казку “Царівнажаба”.
Нещодавно директоромхудожнім керівником театру стала Ільїна Генсіцька, яка до цього 15 років була завідувачкою літературної частини Київського академічного театру “Колесо”. На її переконання, “Берегиня” має колосальний потенціал для розвитку. Також намагатимуться розширити рамки формулювання “театр українського фольклору”, не зациклюючись винятково на музичному аспекті.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment