Перемога — найщасливіша мить!

Ірина ШЕСТЕРЕНКО
Студентка четвертого курсу вокального факультету НМАУ імені П. І. Чайковського Валентина Плужнікова (клас доцента кафедри оперного співу Г. М. Кабки) щойно повернулася з Барселони, ставши лауреатом одного з найстаріших і найскладніших міжнародних вокальних змагань — 56 конкурсу Tenor Vinas Competition.

Наші українські лауреати попередніх конкурсів Tenor Vinas Competition (серед них бас Михайло Кіт — 1977 р., тенор Володимир Гришко — 1989 р., сопрано Ольга Микитенко та бас Тарас Штонда — 1997 р., сопрано Ольга Кульчинська — 2015 р.) стали зірками світових оперних сцен.
Серед 500 учасників цьогорічного конкурсу В. Плужнікова здобула почесне п’яте місце. Співачка подолала п’ять турів, відбір пройшла у Берліні. Наступні чотири тури відбувалися в Барселоні. До фіналу потрапило лише шестеро зі 120 конкурсантів, які пройшли початковий відбір. А умови проведення турів можна назвати екстремальними: репетицій із концертмейстером не було, а складна арія Кларіче з опери Дж. Россіні “Пробний камінь кохання” на першому турі стала випробуванням і для солістки, і для концертмейстера. У другому турі В. Плужнікова виконала під супровід фортепіано дві арії: Дорабелли з опери В. А. Моцарта “Так чинять усі” та Іоанни з опери П. І. Чайковського “Орлеанська діва”. У третьому турі в їхньому виконанні прозвучала арія Раміро з опери В. А. Моцарта “Удавана садівниця”. У четвертому Валентина співала у супроводі Оркестру Барселонського Оперного театру Арію Дорабелли з опери В. А. Моцарта “Cosi fan tutte” та Арію Леонори з опери Г. Доніцетті “Фаворитка”. Серед шести фіналістів нашій співачці присвоїли п’яте місце та спеціальний приз від Festival Castell de Peralada: навчання в академії молодих оперних співаків при Варшавському оперному театрі.
В. Плужнікова наполегливо йшла до перемоги, під час навчання в училищі займала призові місця на вокальних конкурсах в Болгарії, Греції, в Одесі та Києві. У вересні 2018 р. стала фіналісткою та дипломантом складного тритурного міжнародного конкурсу вокалістів у Австрії (24 Internationaler Gesangswettbewerb Feruccio Tagliavini), де звання лауреатів здобули лише троє фіналістів.
У вересні 2018 р. Валентина — фіналістка Третього міжнародного конкурсу ім. Єви Мартон. Отримала дві нагороди: навчання в Мілані у Анатолія Гусєва та участь в угорському фестивалі Bartok Plus Opera Festival.
У жовтні 2018 р. здобула звання лауреата ІІ премії та спеціальну премію Лючії Валентіні Террані на 29му Міжнародному конкурсі оперних співаків Iris Adami Corradetti, що проходив у італійському місті Падуя.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment