Мажорні кольори весняної магії

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
Відразу кілька виставок відкрили на початку весни у виставкових залах Центрального будинку художника НСХУ: нову персональну виставку представив народний художник України Микола Грох; на виставку “Терра інкогніта” запросив живописець Василь Ходаківський; третя виставка представляє творчість відразу трьох мисткинь — Наталки Ніколайчук, Катерини Корнійчук і Олени Михайлової-Родіної.

— Творчість Миколи Гроха до певної міри можна вважати візитівкою сучасного образотворчого мистецтва України, — сказав, відкриваючи виставку, директор Головної дирекції виставок НСХУ Ігор Волощук. — Його робити є взірцем виконання творів акварельними фарбами. Нещодавно відбулися загальноукраїнські виставки акварелей в Одесі, Києві. Там було представлено твори багатьох художників, але картини Миколи Гроха виділяли його серед цього творчого розмаїття. Митець багато разів виставлявся у цих залах, інших інституціях, має звання і нагороди. А нова виставка — справжній подарунок усім шанувальникам акварелі”.
Колеги та учні Миколи Гроха звернули уваги на педагогічну діяльність художника, який заснував студію образотворчого мистецтва при Спілці.
***
Відкриваючи виставку живописних творів Василя Ходаківського “Терра інкогніта”, Ігор Волощук звернув увагу на такі риси творчості митця, як експресія та позитивне відчуття. Заслужений художник України Іван Черниш підкреслив, що завдяки картинам пана Василя у виставкових залах Будинку художника запанувала весна, а головне у творах художника — утвердження життя і любові.
Василь Ходаківський згадав своїх учителів Євгена Кравченка та Миколу Стороженка. На переконання пана Василя, навчання художника не закінчується ніколи. А щоб досягти успіху у творчості, доводиться багато чим жертвувати.
Серед представлених творів запам’ятовується картина “Лісова пісня”, на створення якої надихнула однойменна драма-феєрія Лесі Українки; пейзажі — “Там, де панує мир”, “Забутість”, “Спогади дитинства”; незвичайний світ тварин відтворено у полотнах “Постскриптум”, “Великий форсаж”, “Вихор”; невпинність руху відображена у картині “Скачки”, а враження від подорожей надихнули художника на створення “Вечірньої Венеції”.
***
Центральне місце у наступній виставці посідає творчість народної художниці України, члена правління Київської організації НСХУ, завідувачки кафедри, професора образотворчого мистецтва Київської академії мистецтв Наталки Ніколайчук.
Учасниця багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок (Греція, Данія, Німеччина, Канада, Японія, Франція). Твори зберігаються у Міністерстві культури України, Дирекції виставок НСХУ, художніх музеях Хмельницького, Полтави, Запоріжжя, Чернігова, Донецька та Луганська, Музеї книги і друкарства України, картинних галереях Ізмаїла і Кривого Рогу, приватних колекціях в Україні та за кордоном.
“Народний художник України Наталія Ніколайчук — майстер по-справжньому сучасний. У її творах переплітаються язичницькі та християнські мотиви. Адам і Єва, Богоматір, архангели і янголи існують поряд з Мавкою, русалками, прекрасними і премудрими дівами, що вплітають стихії і сили природи, або ж Великою Праматір’ю, творцем і захисницею Всесвіту, яку шанували на українських землях ще за часів Трипілля. Символічні деталі художниця вводить у свої твори суто інтуїтивно, а потім знаходить наукове підтвердження своїх прозрінь. Так було із численними “уквітчаними” героїнями в обов’язковому вінку-вінці, яких так багато в її графіці, в її живопису”, — вважає мистецтвознавець Оксана Ламонова.
Поруч — роботи художника-постановника Київського академічного театру юного глядача на Липках Катерини Корнійчук. Мисткиня мала 15 персональних виставок в Україні, Польщі, Франції і США. Як сценограф та художник з костюмів створила понад 30 вистав для провідних театрів Києва та інших міст України. Працює в галузі станкової графіки, живопису, сценографії та театрального костюма.
На переконання пані Катерини, “весна вражає не тільки пробудженням природи, а й особливим настроєм емоційного піднесення. Вона провокує загострене відчуття цінності життя саме в його оновленні. У такому настрої враження від навколишнього світу завжди загострені. І байдуже, куди веде мандрівка реальна чи уявна — до тихого узбережжя річки біля старого саду чи до величної Венеції, адже мерехтіння ранішнього ще не спекотного сонця перетворює будь-яке місце вражень у мажорні кольори весняної магії”.
Завершують виставку полотна члена НСХУ Олени Михайлової-Родіної, учасниці багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок, яка працює у галузі книжкової графіки, станкової графіки і станкового живопису. “Зворушливе слово весна! Стільки очікувань у ньому та сподівань… Чекаєш миті нові, нового життя! Здається, що ось повернулись і дівочі літа… Любов’ю безмежно насичує світ, світанок і ранок, і вечір… Горить! Палає любові натхнення в весні”, — пише художниця.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment