Живопис Петра Зикунова

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв постійно знайомить з творчістю своїх викладачів. Нещодавно тут відкрилася персональна виставка заслуженого художника України Петра Зикунова, на який митець представив свої кращі живописні роботи, створені протягом останніх десяти років.

Майбутній художник народився на Житомирщині. Закінчив Державну художню школу ім. Тараса Шевченка та Київський художній інститут (нині Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури України). Його вчителями були В. Виродова-Готьє, К. Трохименко, А. Пламенецький, О. Сиротенко, П. Басанець.
На початку 2000-х років брав участь у розписі Михайлівського Золотоверхого собору в Києві. У 2005—2013 роках працював на посаді заступника голови НСХУ. Лауреат премії “Київ” у галузі образотворчого мистецтва та “Меморіалу Архипа Куїнджі”.
З 2005 року займається викладацькою діяльністю, з 2013-го — доцент Національної академії керівних кадрів архітектури та мистецтва. Художні твори зберігаються в музеях та приватних колекціях в Україні та за кордоном.
Провести нову виставку художнику запропонував ректор НАКККІМ Василь Чернець. В експозиції представлено пейзажі, на яких зображені мальовничі куточки України
Чимало робіт художник присвятив Києву. Однією з найвдаліших вважає “Святвечір”, де зобразив центральний вхід до Києво-Печерської лаври. На іншій — “Володимир Великий” — намалював одну з найбільших українських християнських святинь — Володимирський кафедральний патріарший собор. Картина “Ранкове золото” показує вранішню красу Андріївського узвозу. А сучасну столицю можна побачити на полотні, що має назву “На Оболоні”.
Петро Зикунов кілька разів бував на пленерах у Криму, де милувався красою Бахчисарая, Херсонеса, Інкермана, Севастополя. Після цих поїздок з’явилося чимало робіт, частина з яких представлена на цій виставці. Як зізнався художник, йому дуже болить тема Криму і він вірить, що прийде той час, коли півострів повернеться в Україну.
Також на створення багатьох робіт надихнули творчі поїздки до Седнева. На одній з картин зображено альтанку Леоніда Глібова, в якій поет створив один зі своїх найвідоміших творів “Стоїть гора високая…” У цьому ж місті П. Зикунов написав “Седнівську зиму”.
Завжди з великим хвилюванням художник повертається на свою малу батьківщину — село Зеремля Баранівського району на Житомирщині. На картині “На озері” він зобразив озеро, з якого раніше брали глину для Баранівського фарфорового заводу, і зараз воно має неповторний колір.
Протягом багатьох років однією з провідних у творчості Петра Зикунова залишається Шевченківська тематика. До 200-річчя від дня народження Кобзаря створив портрет поета, де зобразив його під час перебування у Седневі. На іншій, що має назву “До Тараса”, зображена Тарасова гора у день народження Шевченка. Також на виставці експонується портрет ще одного видатного українця — Миколи Гоголя.
— Вже багато років знаю Петра Зикунова, — розповідає член НСХУ та Спілки дизайнерів України Філіп Чорнобров. — Кожна його робота по-своєму унікальна й неповторна. Ціную Петра Олександровича як досвідченого педагога, якого дуже люблять студенти.
Саме студенти НАКККІМ — часті гості на цій виставці. А в планах Петра Зикунова проведення нової персональної виставки в Каневі, на якій буде представлено Шевченківську тематику та краєвиди Канівщини.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment