Анатолій ГНАТЮК: «Мій концерт — це спільна енергія радості»

Український актор, народний артист України Анатолій Гнатюк запросив до Великої зали ім. Героя України Василя Сліпака Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського на свій концерт. Саме концертна діяльність — тема нашої розмови з паном Анатолієм.

— Що підштовхнуло до концертної діяльності?
— Театральної сцени, вочевидь, для мене виявилося замало. Можливо, я не надто “правильний”, не надто “академічний артист”. І мене потягнуло до ще більш епічних і масових жанрів. Концерт, а особливо мій концерт — це неприборкана стихія, це спільна енергія радості. Мені подобається створювати її й перебувати у цій енергії істино українського духу. Наді мною і глядачами — відчуття повноти існування, де панує чиста емоція щастя. Іншими словами, я почав концертну діяльність заради життя.
— Коли відбувся перший концерт?
— Ще в дитинстві. Я підготував “Ой чий то кінь стоїть”. Уявіть сільський клуб. Повна зала. У залі батьки. Я вийшов на сцену і впевнено почав співати, але за мить забув слова. Що робити, зганьбитися? Нізащо! Перетворив на жарт. Почав співати, що сподобалась і тая дівчинонька, й тая дівчинонька, і ось ця дівчинонька. І так до кінця музичної фрази. Тоді й почув перше “браво”. Мені було 8 років. Мама любили згадувати цей епізод. Її завжди це тішило.
— Розкажіть про нову концертну програму.
— Мій новий концерт — це поєднання всього нового і старого у моєму житті, тобто квінтесенція моєї творчості. Сприймаю його як колективний твір, до якого залучені і оркестр, і балет, може, і хтось із моїх колег, а головне — його величність глядач. Концерт театралізований, має дієву партитуру, зміну масок і відмову від масок. У нього є сюжет, але він не надто драматичний, суто комедійним його також важко назвати. Головне, що за наявності сюжету ми все ж не стаємо його заручниками. Публіка і я робимо, що хочемо. Спілкуємося, самі обираємо, що співати і як веселитися або проживати світлий сум.
Давно мріяв про живий театралізований концерт, де була б ідея, а не просто набір пісень. Мріяв працювати наживо з музикантами. Якось, повертаючись з концерту до Дня Незалежності у місті Приморськ, поділився своїми думками з художнім керівником і диригентом Академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України Геннадієм Синео­ком. Геннадій Іванович послухав мої роздуми і запитав:
— А як тобі ідея працювати з симфонічним оркестром?
— Це ж космос! Мені ніколи так не щастило.
— А тепер пощастить.
З цього й почалося. Я вдячний долі й щирому другу за такий фантастичний поворот моєї творчої долі.
Для мене дуже важливо, що в програмі є пісня “Розпрощався стрілець”, яку ми присвятили полег­лим Героям у війні на сході України. І символічний збіг, що концерт відбувся у Великому залі ім. Героя України Василя Сліпака. Непроста доля у цієї пісні… Її написали до революції 1917 року, та українську патріотичну пісню радянська влада у нас вкрала, зробивши з неї пісню “Там вдали за рекой”. Але сьогодні пісня повернулася до своєї домівки, до своєї Батьківщини.

Спілкувався Євген ВІВЧАРУК

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment