Шістнадцята «Французька весна» в Україні

Ганна ОБОРСЬКА
Цього року промені “Французької весни” осяють Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Львів, Одесу, Рівне, Харків, Чернівці. І все це завдяки спільній роботі Французького інституту в Україні та мережі закладів “Альянс франсез”, які зі своїми незмінними партнерами забезпечують діяльність французької культурної мережі.

Відкрили фестиваль 30 березня о 20:30 на Софійській площі столиці вуличною виставою “Садівниця Мю і кінематика флюїдів” від колективу Transe Express. Монументальні та яскраві музика і образи, а також акробатичні й технічні трюки повітряно-небесного спектаклю занурили глядачів у справжню казку.
У Харкові фестиваль стартував концертом секстету “Музиканти Лувру”. Камерний склад одного з кращих оркестрів світу презентував слухачам твори французького композитора Жана Філіпа Рамо. Це була унікальна можливість познайомитися з витонченою музикою французького бароко в її автентичному вигляді.
Показ вуличної вистави “Три тотеми” від компанії Les Quidams відбудеться у Запоріжжі — 18-го, Дніпрі — 19-го та Харкові — 20 квітня. Це справжня феєрична прогулянка триметрових персонажів у легких повітряних костюмах.
Театральне мистецтво представлятиме і вистава “Концерт для двох клоунів” від компанії “Мандрівні Королі”, яку покажуть у Києві (19—20 квітня), Рівному (22 квітня) та Львові (24 квітня). У програмі: Вівальді, Штраус, Бах… Але музиканти — це клоуни. Les Rois Vagabonds (“Мандрівні королі”).
Неймовірний гала-концерт зірок балету за участю соліста Паризької опери Франсуа Алю та солістки Елеонор Болак відбудеться 14 квітня в Національній опері України.
10 квітня у Києві покажуть неймовірний концерт “Засудження Фауста” з опери Гектора Берліоза. Дельфін Айдан (мецо-сопрано) та Лоран Аркаро (баритон).
Таке виконання, без перебільшення, стане головною музичною класичною подією в рамках міжнародного фестивалю “Французька весна в Україні—2019”. Адже на одній сцені зберуться водночас близько 150 артистів.
Музичні події фестивалю з 3 до 12 квітня представляють джазові концерти “Short trip” Тріо Венсана Буржекса в Києві, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Львові, Рівному та Чернівцях.
На кращих філармонійних сценах у Києві, Рівному, Львові та Чернівцях відбудеться надзвичайно яскрава подія — концерт “Андре Жід та музика” струнного квартету DANOS.
У Івано-Франківському з 4 до 10 квітня (Галерея “Арт на мур”) триває вернісаж “Маленькі безлади світу”, а у Рівному з 11 до 16 квітня покажуть виставку “Земна симфонія” художниці Аделін Кель.
Новинкою фестивалю стануть архітектурні прогулянки “Слідами Франції: французька архітектура у Львові та Одесі”. Мета проекту — збагатити знання громадян з історії Одеси та Львова, розширити туристичні маршрути і підкреслити для широкого кола значення впливу французької культури на унікальний архітектурну спадщину Південної Пальміри та культурної столиці Західної України.
У рамках “Французької весни” відбудеться презентація книжки Марі-Лор Крюші “Колорама” та майстерні Cruschiform. А відомий французький письменник, автор дитячих книг Жан-Філіп Арру-Віньо 15 квітня у Києві зустрінеться зі своїми шанувальниками.
У кінопрограму фестивалю “Французька весна” увійшли новинки національного кінематог­рафа на “Фестивалі допрем’єрних показів”, ретроспективна програма фільмів з музикою композитора Мішеля Леграна “Шарман Легран” і традиційні “Довгі ночі короткого метра”. “Фестиваль допрем’єрних показів” дає глядачам можливість першими побачити найактуальніші кіноновинки. Покази у столиці розпочалися 4 квітня. Такі популярні “Довгі ночі короткого метра” окрім Києва будуть у Дніпрі, Івано-Франківську, Харкові, Львові, Одесі, Рівному, Чернівцях та Запоріжжі.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment