В «Українській Хаті» молоді багато

Олег ОЛЕКСЮК,
заслужений працівник культури України

На базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара відбулося засідання арт-лабораторії “Українська Хата талантами багата”. Модератори заходу — Олег Олексюк та Лілія Віжічаніна. Наша землячка, лауреат державної літературної премії імені Григора Тютюнника поетеса Юлія Бережко-Камінська порадувала поетичними творами.
Виступи з власними пісенними творами заслуженого діяча мистецтв України, автора-виконавця Олексія Пономарьова додали заходу душевності та тепла.
Хор “Співочі барви” Херсонського обласного Палацу культури (керівник Людмила Курченко) подарував присутнім незабутні українські народні пісні, а лауреат всеукраїнських конкурсів вокалістів Іван Бурлака та викладач Херсонської дитячої музичної школи №4, бандуристка Марина Ястребова порадували шанувальників українського мистецтва сучасною українською естрадною піснею.
Відбулося відкриття виставки робіт вишивальниці бісером Галини Міхєєвої та плетінь Олесі Жернакової та Галини Сахневич.

“Українська Хата” завітала до Олешок
Розуміючи, що не всі охочі побувати в “Українській Хаті” мають можливість прибути до обласного центру, ми розпочали виїзні засідання арт-лабораторії “Українська Хата талантами багата”. І перша наша зустріч — в Олешках. Книжку Івана Реуцького “Вишневі світанки Олешок” ми презентували у переповненій світлиці Олешківської книгозбірні.
Відбулася презентація поетичної збірки просвітянина, поета, члена НСПУ Володимира Назаренка “Автопортрет на тлі Содома і Гомори”. Своїми поезіями поділилися місцеві поети Поліна Овраменко та Тетяна Домбровська. Українське художнє слово радувало слух, а українська вишивка заслуженого працівника культури України, співачки Раденського сільського будинку культури, народної майстрині Наталії Ремішевської тішила око істинних шанувальників української краси.
Вартий найкращих слів і виставковий дебют майстра-різьбяра Олега Бантюшевського. Його роботи несли у собі заряд позитивної енергетики, як і українські естрадні пісні у виконанні лауреатів всеукраїнських конкурсів вокалістів Івана Бурлаки та Антоніни Потужньої. Чимало добрих і життєдайних слів сказали учасники засідання про українську рідну мову, адже саме Дню рідної мови був присвячений захід арт-лабораторії.
Смаколиками з української національної кухні почастувала присутніх господиня “Української Хати” Оксана Олексюк, а Олег Олексюк подарував Олешківській книгозбірні примірник авторської книги для малят “А у нас був Тарас”.
“Українська Хата” в Білозерці
У світлиці Білозерської районної бібліо­теки імені П. Григоренка відбулося виїзне засідання арт-лабораторії “Українська Хата талантами багата”.
Талантами Білозерщина вражала. Виставку вишиванок народних майстринь з Надеждівки доповнили життєдайні картини художника-аматора Тетяни Кисиличак та ляльки-мотанки і витинанки Анжеліки Демури з Білозерки. Лунали пісні у виконанні ансамблю “Велетняночка” Велетенського сільського будинку культури (художній керівник Микола Будник). Юні найбільш яскраво представили власну творчість: художниці Марія Баранецька та Анастасія Сувалко вразили своїм баченням світу. Юні поети літературної студії “Біле озеро” поділилися поетичними здобутками. Відбулася презентація авторської поетичної збірки Галини Добровольської “Камертон душі”. Виступи поетес Світлани Кошолап та Євдокії Дубовалої, Любові Вірної та Світлани Шеремети доповнювали скайп-зустріч із землячкою Яніною Макаренко-Нікас, яка передала свої вітання “Українській Хаті” з далекої Америки.
Пісні Валерія Другальова на слова Анатолія Щербини у виконанні лауреата всеукраїнських конкурсів вокалістів Івана Бурлаки полонили. Вірші та пісні наснажували на добрі справи заради відродження української національної духовності.
Щасливі їхали ми до Херсона, а на думці вже зароджувалися плани про нові виїзні засідання арт-лабораторії “Українська Хата талантами багата”. До нових зустрічей!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment