«Дорога щастя» від Євгенії Харгрі

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
Художниця Євгенія Харгрі — творець лаконічних і водночас динамічних картин, виконаних в авторській техніці. Першу художню освіту здобула у Гадячі на Полтавщині. Продовжила навчання у Києві.

Мисткиня працює в різних жанрах, створюючи за допомогою олійних і акрилових фарб, сепії, вугілля, пастелі й чорнил різноманітні тематичносюжетні композиції унікальні мистецькі твори, аналогів яким немає у світі.
У своїй творчості вона поєднує реалізм, імпресіонізм, футуризм з основними жанрами академічного рисунка та живопису: пейзажами, портретами та натюрмортами.
Картини Євгенії несуть у собі заряд сильних контрастних емоцій, налаштовують до роздумів про час, його швидкоплинність та незворотність, про те, що може нам принести майбутнє і як ми ним скористаємося.
Її твори стали окрасою приватних колекцій в Іспанії, Німеччині, США, Росії, Англії, Україні, Нідерландах.
Художниця вже п’ятнадцять років активно займається педагогічною практикою. У вересні 2015 року в місті Ірпінь, що на Київщині, разом із чоловіком створили Художню школу академічного рисунка і живопису “Irpen Art School”. Через два роки ця школа отримала статус Артцентру Ірпеня і Приірпіння.
Вихованці “Irpen Art School” беруть участь у художніх виставках, конкурсах, олімпіадах, артвернісажах, міжнародних артфестивалях, художніх пленерах.
Протягом останніх кількох років художниця разом з однодумцями заснувала мистецькі проекти “Ірпінь мовою графіки” та “Перший штрих”, благодійний аукціон “Мистецтво жити разом”, артвернісаж юних митців “Книжкова ілюстрація”, низку художніх пленерів “Творча доба”. Цей список можна доповнити різноманітними артперформансами, семінарами, які вона проводить в Україні і за кордоном.
Новою сходинкою у творчому зростанні Євгенії Харгрі стала виставка “Дорогою щастя” у столичному Музеї гетьманства. На ній художниця представила 61 живописну та графічну роботи, створені нею протягом останніх п’яти років.
— Те, що Євгенія представила тут, дуже цікаво, — впевнений заслужений художник України, куратор виставки Анатолій Марчук. — Вона тут показує себе і як графік, і як живописець. Отже, перебуває у творчому пошуку.
— Що таке персональна виставка? — розмірковує заслужений художник України Петро Зикунов. — Це місце, де художник розкриває свою душу. А в Євгенії світла і чиста душа. У неї вдалі композиційні й кольорові рішення, мисткиня показує стан природи і власні переживання. Тут представлено не випадково зроблені роботи, а все творчо скомпоновано.
Сама Євгенія зізналася, що найпершим критиком її творів та натхненником є чоловік, директор “Irpen Art School” Юрій Голубенко. А своїми успіхами художниця завдячує насамперед батькам. Також дуже вдячна Анатолію Марчуку, який доклав чимало зусиль, аби виставка відбулася.
Відвідувачі зауважують картини “Плесо”, “Маєток в Ірпені”, “Ланцюговий міст Сечені. Будапешт. Угорщина”, “Рибацький бастіон. Будапешт. Угорщина”, що входять до проекту “Мандруючи світом”. Власний стиль художниця називає “Харгріанство”. Особливо яскраво він переданий у представлених на виставці роботах “Портрет Душі”, “Птаха щастя”, “Портрет Характеру”. До проекту Юрія Голубенка “Вечірній рисунок” художниця створила “Портрет Юрія Косіна” — українського фотографа, режисера, викладача; “Портрет Володимира Коскіна” — члена НСХУ, “Портрет Андрія Гаєва” — дизайнера, громадського діяча. Поруч авторська серія “Ірпінь мовою графіки”, серед робіт цієї добірки — “Дорогою додому”, “Закохані”, “Переглядаючі вечірню пресу”, “Зимова казка”, “В передчутті весни”.
Під час виставки Євгенія Харгрі провела екскурсію для вихованців Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. Івана Котляревського, в якому колись навчалася сама.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment