Літературні «Витоки» Глибоччини

Ярина ЦИБА,
керівник прес-центру Чернівецького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка
З нагоди святкування Всесвітнього дня поезії у центральній районній бібліотеці міста Глибока відбулася зустріч членів літературно-мистецької студії “Витоки”.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Григорія Трафюка — буковинського поета з Глибокої, художника, композитора, члена літературно-мистецької студії “Витоки”, члена НСЖУ, який раптово помер 2014 року. Донька — Марія Маріщак — каже, що скоро з-під друкарського станка вилетить третя збірка поезій — і відкриється зовсім інший Трафюк: “Творчі Еверести, які ми можемо осягнути своїм зором, — насправді це його боротьба із самим собою. Я це осягнула, коли перечитала сотню неоприлюднених татових поезій, перебрала тисячі рядків. Зрозуміла, що творчість Трафюка не потребує компліментів, вона й так на видноті. Тема розмови з читачем має значно “більшу вагу, ніж літературні реверанси”.
Україні
“Небо очей твоїх…”
М. Ткач
У небесах очей твоїх
Веселим жайвором літав я.
І линув мій безпечний сміх
У росянисте різнотрав’я.
У небесах очей твоїх
Гойдали смуток мій веселки.
І даль світилась, як поріг
У світ незнаний і далекий.
У небесах очей твоїх
Живе одвічна таємниця.
Ти — мій священний оберіг
І сподівань моїх світлиця.
І щоб не встиг я, щоб не зміг —
Усе віддам тобі уклінно.
І в небесах очей твоїх
Навік розтану, Україно.
Григорій Трафюк
“Є потреба читати поезії Григорія Трафюка не годину, не день, не два — усе життя. Бо писані серцем і душею, розумом і великим надбанням досвіду. У стислій формі й у безмежному змісті кожного вірша — ціла епоха! — наголошує Олександра Возняк, керівник районної літературно-мистецької студії “Витоки”, голова районного об’єднання “Просвіта” ім. Т. Шевченка.
Учасники літературно-мистецької студії “Витоки” презентували авторські поезії: Олександра Возняк — “Чебрецевий квіт” та уривок з поеми “Козацькі шляхи”; Олена Рєпіна — “Адам”, “Хрест і Симон”; Елеонора Скіпор — “Марцишор”; Марія Козуб — “Прокидайся, Україно”; Любов Резнічук — “Плач землі”; Родіка Зегря — “Про тих, хто бачить слово”, “Липень з відтінками жовтня”. Ольга Шевченко читала поезії Григорія Трафюка, Віра Франчук співала пісні Михайла Стасюка: “Краса”, “Поклик ранньої любові”, “Сповідь”, “Дівчина-коса”.
На зустрічі були присутні Тамара Мінченко і Марія Пелех — члени Чернівецького обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка. “Саме у хатах-читальнях 150 років тому починалася “Просвіта”, тож невипадково ми сьогодні зібралися у бібліотеці, читаючи вірші рідною мовою. 150 років тому українські прогресивні священики, вчителі зібралися і вирішили, що треба захистити, створити якусь організацію, яка б стала на захист української мови. Ми проводимо багато заходів, конференцій, приурочених цій даті. Але приємно зустрічатися саме так, коли звучить українське поетичне слово, славиться Україна”, — зазначила Марія Пелех, відповідальний секретар обласної “Просвіти”.
Ведучі зустрічі — Ірина Марар і Лідія Брудер, бібліотекарі Глибоцької центральної районної бібліотеки.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment