Мистецький подарунок столиці

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора
Найкраще зі свого творчого доробку представив у виставковій залі Національної академії мистецтв народний художник України, професор, голова Одеської обласної організації НСХУ Анатолій Горбенко. Експозиція приурочено до 75літнього ювілею митця.

Майбутній художник народився у Кіровограді (нині Кропивницький). Закінчив художньографічний факультет Одеського державного педагогічного інституту ім. К. Ушинського.
1976 року відбулася його перша персональна виставка у місті Іллічівськ (нині Чорноморськ), де було представлено 55 творів. Художника нагородили поїздкою до Угорщини, там у місті Сегед відбулася ще одна його персональна виставка. Наступного року А. Горбенко представляв молодих одеських митців у Болгарії. Тут його нагородили Почесним дипломом Спілки художників цієї країни.
Крім всеукраїнських, художник провів 18 персональних виставок за кордоном. Зокрема в Італії (міста Генуя і Флоренція), США (НьюЙорк, Балтімор), а також у багатьох містах Росії.
Анатолій Горбенко — учень академіка Михайла Божія.
Твори А. Горбенка надруковано у шести альбомах “Художники України”. Його ім’я внесене до шести енциклопедичних видань України. Його твори зберігаються у музеях і приватних колекціях України та світу.
Вся творча і трудова діяльність художника пов’язана з містом Чорноморськом, в якому він мешкає з 1966 року. 2014го став почесним громадянином міста, лауреатом Національної премії ім. Тетяни Яблонської. А 2017го запрошений на Міжнародну виставку до Китаю (м. Пекін), де його роботи журі відзначило, як “кращі твори мистецтва” і за рішенням міжнародного комітету та Національної академії мистецтв України йому вручили свідоцтвосертифікат про членство в Міжнародній спілці художників за мир.
З 2007 року Анатолій Горбенко — голова Одеської обласної організації НСХУ. За ці роки до лав організації прийняли 120 художників. Одеська обласна організація НСХУ сьогодні одна з найчисельніших і творчо активних спілок в Україні. Наразі ООО НСХУ нараховує 290 членів, з них — 35 заслужені художники України і 3 народні.
Одеські художники активно підтримують українську армію і флот — влаштовують благодійні виставки, аукціони, дарують свої твори військовим. Була створена “Мистецька сотня”, благодійні артпроекти “Сорокоуст”, “Янголи — кіборгам”. Одеську обласну організацію НСХУ нагородили Подякою командування Західної військовоморської бази Військовоморських сил Збройних сил України за активну роботу в підтримці високого рівня патріотичного виховання, культурних та естетичних цінностей серед військових моряків сучасного українського флоту.
2019 рік для Анатолія Олександровича ювілейний. З нагоди цієї події вже відбулися його персональні виставки в Чорноморську та Одеському музеї західного та східного мистецтва.
— В Одесі Анатолія Горбенка добре знають ще й як прекрасного організатора, — підкреслив народний художник України Василь Перевальський. — Там його люблять і шанують. Нещодавно в НСХУ відбулася виставка його чудових пейзажів. Крім живописних, у нього є багато цікавих графічних знахідок. Його син Святослав теж художник.
— Мене роботи Анатолія Горбенка приваблюють насамперед своєю композицією, — сказала народна художниця України Віра БариноваКулеба. — Його картини надзвичайно близькі й людяні. У нього немає нічого випадкового.
На відкритті виставки виступили також відомі українські художники Володимир Зінченко, Костянтин Чернявський і Микола Тищук, які розповідали, що А. Горбенко є одним із засновників і постійним організатором пленеру “Акварель” на Одещині.
— Для мене велика честь виставляти свої роботи у Національній академії мистецтв, — наголосив Анатолій Горбенко. — Така довіра стала б знаковою подією у житті будьякого відомого художника. Коли мене запитують, які мої роботи улюблені, то не можу відповісти на це питання. Бо, як і кожен колега, сподіваюсь, що в мене все попереду. А Золота медаль Академії для мене серйозний стимул для подальшої творчої роботи.
Того дня Анатолій Олександрович крім Золотої медалі Національної академії мистецтв України отримав медаль ім. Тетяни Яблонської НСХУ та відзнаку однієї з організацій Українського козацтва.
Серед представлених на виставці робіт особливо вражають неповторні українські краєвиди “Сімейний оберіг”, “Веселка дощова”, “Сільська околиця”, “Після дощу”, “Біля рідного дому”; поруч твори на морську тематику — “Свято морського флоту”. Окрасою виставки є “Автопортрет”, створений художником 1976 року. Мотиви синівської любові тонко передано у полотні “Наші матері”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment