Нові надії

Василь МАРУСИК
Фото Руслана НАЙДИ

Тюльпанами була заквітчана третього квітня світлиця Національної спілки письменників України. Тут відбулося вручення двох нагород — Національної та німецько-української премій імені Олеся Гончара.
Традиційно (вже двадцять другий рік поспіль) у день народження Олеся Терентійовича Міністерство культури України цією відзнакою іменувало двох львівських літераторів — Петра Шкраб’юка і Надію Мориквас. Вітав переможців конкурсу голова НСПУ Михайло Сидоржевський. Диплом лауреата премії Петрові Шкраб’юку вручив заступник міністра культури України Юрій Рибачук, який наголосив:
— За рішенням Комітету першу цьогорічну нагороду вручаємо відомому науковцю, доктору історії Петру Шкраб’юку за дві праці. Це — науковофілософське дослідження “Над Простором і Часом: трилогія незвичайного”, в якій автор осмислює таємниці світобудови, життя на Землі, призначення людини, її відповідальність перед Богом і прийдешніми поколіннями. А також за публіцистичну книгу “Історії, прожиті тричі (події, документи, спогади)”, в якій вміщено сотні розповідей про людей минулих поколінь і талановитих сучасників: подвижників культури, освіти, мистецтва, майстрів власної справи — творців історії України.
— Відтепер маю честь бути у гурті лауреатівгончарівців, вступивши до Всеукраїнської літакадемії, — втішено сказав постійний автор “Слова Просвіти”, поет і вчений Петро Шкраб’юк. — Ще на початку шістдесятих я служив в армії на угорських просторах, де зблизька спізнав дух новел Олеся Гончара “Модри камень” і “За мить щастя”, що певною мірою благословили мене, молодого, на літературну дорогу.
Міжнародну німецькоукраїнську премію імені Олеся Гончара на честь 101ї річниці його народження молодим літераторампочатківцям вручили засновники та меценати — українська письменниця Тетяна Куштевська та її чоловік — учений і бізнесмен Дітер Карренберг з міста Ессен поблизу Дюссельдорфа. Голова журі, Шевченківський лауреат Петро Перебийніс представив публіці молоде поповнення українського письменства. Це, зокрема, у номінації прозових творів Назар Мулик із Козятина (Вінниччина), студент Дмитро Зозуля з Костянтинівки Донецької області, киянка Марія Косян. Серед поетівпочатківців відзначено Лелю Покотило (Ольгу Крамар) із м. Дніпра за збірку поезій “Повстанське радіо”. Лауреатом серед публіцистів став Назарій Заноз з м. Теребовлі (Тернопільщина) за збірку нарисів “Місто як світ”. За літературознавчу працю “Поезія Апостолівщини” заохочувальну премію отримала студентка Марія Слободяник з м. Кам’янське на Січеславщині.
Щиросердечно вітали нагороджених квітами члени родини Олеся Терентійовича — його онука письменниця Леся Гончар та її чоловік скульптор Руслан Найда. Пані Леся зачитала вітальне слово молодим авторам від своєї бабусі Валентини Данилівни Гончар.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment