Стільки балетних зірок не бачила жодна сцена

Едуард ОВЧАРЕНКО
Набирає обертів 16-й фестиваль “Французька весна”. Цього року вперше Національна опера України стане місцем, де український глядач зможе познайомитися з цілим сузір’ям артистів балету Паризької національної опери. 14 квітня французькі виконавці разом з українськими колегами подарують київським глядачам ексклюзивний Галаконцерт “Вечір франкоукраїнського балету”.

Ідея показу на одній сцені двох балетних шкіл виникла ще під час гастролей балетної трупи Національної опери України у Парижі. А ініціатором спільного проекту виступила громадська організація “Культурний Вектор” на чолі з Богданом Вовканичем.
— Впевнений, що такої кількості балетних зірок ще не бачила жодна сцена, — зазначив пан Богдан.
До реалізації проекту долучився Франсуа Алю — прем’єр Паризької національної опери, який, на думку французької преси, вирізняється надзвичайною технікою, яскравою індивідуальністю, а його танець порівнюють з торнадо. Також запрошено молодих і досвідчених артистів, які здатні повною мірою передати ауру сьогоднішнього французького театру: Леонору Болак (статус “етуаль” (зірка) з 2016 року, після спектаклю “Лебедине озеро” у постановці Рудольфа Нурієва), Поля Марка, Лідію Варею, Франческо Мора, Селію Друї.
Програма Галаконцерту має бути надзвичайно різноманітною, оскільки виконавці з обох країн демонструватимуть фрагменти класичних і сучасних постановок. Французи готують фрагменти з “Лебединого озера”, “Жизелі”, “Сильфіди” і сучасні хореографії таких постановників, як Вільям Форсайт.
Франсуа Алю з добре знаною в Україні балериною Катериною Ханюковою (English National Ballet) виконають сцени з “Дон Кіхота” і “Корсара”.
Українська трупа представить: падеде з 3го акту “Сплячої красуні” (Анастасія Шевченко — Денис Недак); падеде “Діана і Актеон” з балету “Есмеральда” (Станіслав Ольшанський — Юлія Москаленко), а також велику сцену з балету “Цезар” (Тетяна Льозова — Микита Сухоруков), включену до програми на прохання французької сторони.
— Зазвичай до участі в програмі запрошують однудві зірки, — зазначила Аніко Рехіашвілі, художній керівник балетної трупи театру, — але коли до нас їде такий “зоряний” ешелон, це набагато цікавіше. Відбувається своєрідних змагання двох шкіл, зароджуються хороші перспективи співпраці двох театрів. І ми, безумовно, зацікавлені в тому, щоб цей проект розвивався, аби ми могли частіше запрошувати французьких колег до України, гастролювати у Франції і, можливо, в майбутньому поставити спільний балетний спектакль, який побачать глядачі обох країн.
Фото надані Національною оперою України

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment